Advert
Advert
Advert

BÜYÜK ZAFERİ COŞKUYLA KUTLADILAR…

BÜYÜK ZAFERİ COŞKUYLA KUTLADILAR…
Bu içerik 1222 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kıyıların korunmasında, çevre bilincinin gelişmesinde ve turizmin pazarlanmasında önemli bir yeri bulunan, bir tür ‘çevre ödülü’ olarak kabul edilen ‘Mavi Bayrak’ projesi kapsamında ülke genelinden 454 plajın katıldığı ve uluslararası bir heyet tarafından yapılan denetleme sonrasında kısa bir süre önce ‘En İyi Çevre Ödülü’nü alma başarısını gösteren ilçemiz sınırları içerisindeki 5 yıldızlı La Blanche Island Otel, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir ilke daha imza attı…

30 Ağustos Zafer Bayramı tatili ile birleştirilen ve 10 güne çıkarılan Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yüzde 100 doluluk oranını yakalayan ilçemiz sınırları içerisindeki 5 yıldızlı La Blanche Island Otel personeli, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla konuklarına güzel bir sürpriz yaptı.

Otel müşterisi yerli ve yabancı uyruklu konuklarına dağıtılan Türk Bayrakları ve balonlarla süslenen alana 10’ncu Yıl Marşı eşliğinde meşalelerle ve üzerinde ‘30 Ağustos’ yazılı büyük bir pasta ile gelen personel, büyük bir alkışla karşılandı. Özellikle yabancı uyruklu konuklar şaşkınlıkla neler olup bittiğini anlamaya çalışırken, bir yandan da ellerindeki cep telefonlarıyla alandaki coşkuyu çekmeye çalıştılar.

10’ncu Yıl Marşı’nın ardından büyük bir kalabalığın hep bir ağızdan söylediği ‘İzmir Marşı’ ile coşku daha da artarken, birbiri ardına atılan havai fişekler geceye renk kattı.

Üzerinde 30 Ağustos yazılı pasta kesiminden önce İstiklal Marşımız okunurken, yabancı uyruklu konuklar ayağa kalkarak ellerindeki Türk Bayraklarıyla saygı duruşunda beklediler.

Şampanya Kulesi…

5 yıldızlı La Blanche Island Otel personeli tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı çerçevesinde yine otel personelince cam bardaklardan oluşan bir kule yapıldı. Yaklaşık 25 şişe şampanya bu bardakların içine doldurulurken, kuleyi büyük bir ustalıkla inşa eden personel uzun süre alkışlandı.

21.30’da başlayan ve gece saat 02.00’ye kadar devam eden program boyunca, alandaki yerli ve yabancı konuklar söylenen canlı müzik eşliğinde ellerindeki Türk Bayraklarıyla eğlenirken, bir taraftan da alanda kurulan dev ekrandan Atatürk, büyük zaferin nasıl kazanıldığı ve geçmiş yıllarda gerçekleşen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarından derlenen görüntüler izlettirildi.

Dünya liderlerinin gözüyle Atatürk…

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı kapsamında alanda kurulan dev ekrandan yerli ve yabancı konuklar için Türkçe ve İngilizce olarak, yabancı devlet adamlarının gözüyle Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk anlatılırken, yabancı konukların düzenlenen etkinliğinin amacını anlamaları sağlandı. Sunulan gösterimi büyük bir dikkatle izleyen yabancı konuklar, filmin sonunda ayağa kalkarak alkışladılar.

İlk kez yaptık, devamı gelecek…

5 yıldızlı La Blanche Island Otel Kalite Müdürü Bağdagül Yiğitoğlu, etkinliğin ilk kez düzenlendiğine dikkat çekerek; “Bu geceyi günler öncesinden planladık ve gerçekten en ince ayrıntısına kadar düşünerek hazırladık. Fikrin ortaya çıkmasıyla başlayan hazırlıklar, otelimizin Operasyon Müdürü Aygün Özbey tarafından bizzat yürütüldü. Bu gece için personelimize özel tişört ve alanı süslemek için balonlar bastırıldı. Mutfak personelimiz bütün maharetini göstererek bu gece için bir pasta hazırladılar. Gece için mini bir Fener Alayı ekibi kurduk. Kısaca, otel yönetimi ve personelleri olarak yoğun bir hazırlık dönemi yaşadık. Bir gün öncesinden tüm konuklarımıza bu gecenin programını bildirdik. Böylece katılımın daha yüksek olmasını sağladık. Havai fişek ve Şampanya Kulesi gösterisi, çalınan ve hep birlikte söylenen marşlar geceye anlam kattı.

İlk kez düzenlediğimiz bu ve ülkemiz ve milletimiz için özel anlam ifade eden Milli ve Dini Bayramlarımızda da içeriği daha da zenginleştirilecek etkinlikleri bir gelenek haline getirerek önümüzdeki yıllarda da yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500