Advert
Advert
Advert

İYİ BAYRAMLAR…

İYİ BAYRAMLAR…
Bu içerik 1133 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bugün Kurban Bayramı arefesi…1-2-3 ve 4 Eylül 2017 tarihleri arasında kutlanacak Kurban Bayramı telaşı vatandaşları sarmış durumda. Radyo Gözlem, Gazete Güney Ege, Ajans Gözlem ve habermilas.com olarak  tüm Milaslıların Kurban Bayramını kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini temenni ediyoruz...

Tüm İslam Alemi için iki önemli dini bayramdan biri olan Kurban Bayramı yarın tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlanacak. 10 günlük bayram tatilini fırsat bilen bazı vatandaşlar otel, pansiyon gibi konaklamalar için rezervasyon yaptırırken, yaşadıkları yerde tatillerini geçirecek vatandaşlar ise gerek kurbanlık alımı gerekse bayram hazırlıklarını tamamlama telaşı içerisine girdiler.

Kurban Bayramı alışverişi Milas’a canlılık getirdi. Kurban Bayramı arefesinde Bayram alışverişi yapmak için çarşıya çıkan vatandaş, esnafın güzünü güldürdü. Mağaza sahipleri bayram dolayısıyla işlerinin arttığını ve Arife günü akşamında da yoğunluğun devam etmesini beklediklerini ifade ettiler.

Yarın kutlanacak olan Kurban Bayramı dolayısıyla önlemler de arttırıldı. Geçmiş yıllarda kutladığımız bayramlarda yaşanan trafik kazalarının bu sene yaşanmaması ya da en aza indirilmesi, kazalarda meydana gelen can ve mal kayıplarının önüne geçilmesi için tüm yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de denetimler sıklaştırıldı.

Jandarma ve polis ekipleri ilçenin tüm giriş-çıkış noktalarında kontrolleri sıklaştırırken sürücüleri, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyor. Trafik ekiplerinin yanı sıra asayiş ekiplerinin de görev aldığı denetimlerde vatandaşların bayramı, huzur ve güven içerisinde geçirmesi sağlanmaya çalışılıyor.

1 Eylül 2017 Cuma günü ilçemiz Milas’ta sabah 07.18’de kılınacak Bayram Namazı ile başlayacak olan ve 4 Eylül 2017 Pazartesi günü sona erecek olan Kurban Bayramı resmi kutlama programı ise şöyle:

Saat 14’te Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Milas Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ‘halkla bayramlaşma’nın ardından programa katılanlar sırasıyla;

Saat 14.30’da Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, saat 14.45’te Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, saat 15’te Milas İlçe Jandarma Komutanlığı ve ardından saat 15.15’te Milas Belediye Başkanlığı çalışanları ile bayramlaşacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500