Advert
Advert
Advert

ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ...

ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ...
Bu içerik 1500 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kurtuluş Savaşımızın önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve hemen ardından başlayacak ve dört gün sürecek olan Kurban Bayramı bu sene tüm ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de çifte bayram sevinci yaşatacak…

Bakanlar Kurulu kararıyla bu yıl Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı birleştirilerek, özellikle çalışan kesime 10 günlük bir tatil fırsatı yaratırken, tüm ülke çifte bayramı kutlayacak. Tatile çıkmayı planlayan ve rezervasyon yaptıran vatandaşlarımız 10 günlük tatile hafta başında başlarken, bayramı bulunduğu bölgede geçirmek isteyen vatandaşlarımız da bir yandan bayram hazırlıklarını sürdürürken bir yandan da kurbanlık alma telaşı içerisine girdiler.

Zafer Bayramı kutlamaları coşkulu geçecek…

Tüm İslam Alemi için iki önemli dini bayramdan biri olan Kurban Bayramı öncesinde bu sene milletçe kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer Bayramı ayrı bir anlam kazandı. Bayram tatili nedeniyle çalışanların büyük bir çoğunluğunun tatilde olması sebebiyle Zafer Bayramı kutlama programına daha yoğun bir şekilde katılması beklenirken, özellikle kutlama programının son bölümünde yer alan ‘Fener Alayı’na katılımın çok yüksek olması öngörülüyor.

Önlemler arttırıldı…

Geçmiş yıllarda kutladığımız bayramlarda yaşanan trafik kazalarının bu sene yaşanmaması ya da en aza indirilmesi, kazalarda meydana gelen can ve mal kayıplarının önüne geçilmesi için tüm yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de denetimler sıklaştırıldı.

Jandarma ve polis ekipleri ilçenin tüm giriş-çıkış noktalarında kontrolleri sıklaştırırken sürücüleri, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyor. Trafik ekiplerinin yanı sıra asayiş ekiplerinin de görev aldığı denetimlerde vatandaşların bayramı, huzur ve güven içerisinde geçirmesi sağlanmaya çalışılıyor.

Kutlama programları…

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle ilçemizde gerçekleştirilecek olan program şöyle:

Saat 09’da Atatürk Anıtı’na kurum ve kuruluşların çelenk sunumu ile başlayacak tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam ederken, saat 09.15’ten itibaren Kaymakamlık makamında kutlamalar kabul edilecek.

Programın devamında saat 09.30’dan itibaren Atapark’ta Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından halkın ve törene katılanların bayramının kutlanması, günün anlam ve önemini belirtilen konuşmaların yapılması ve öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından tören geçişi ile sona erecek.

Fener Alayı…

Aynı gün akşam 20.30’da Milas Belediyesi tarafından ‘Fener Alayı’ düzenlenecek.

İlçemizdeki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Milas Belediyesi’nce Zafer Yürüyüşü ve Zafer Konseri düzenlenecek.

Kurban Bayramı programı…

1 Eylül 2017 Cuma günü başlayıp 4 Eylül 2017 Pazartesi günü sona erecek olan Kurban Bayramı kutlama programı ise şöyle:

Saat 14’te Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Milas Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ‘halkla bayramlaşma’nın ardından programa katılanlar sırasıyla;

Saat 14.30’da Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, saat 14.45’te Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, saat 15’te Milas İlçe Jandarma Komutanlığı ve ardından saat 15.15’te Milas Belediye Başkanlığı çalışanları ile bayramlaşacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500