Advert
Advert
Advert

TRİATLON SPORCULARI, BALIKESİR YARIŞLARINA KATILDILAR…

TRİATLON SPORCULARI, BALIKESİR YARIŞLARINA KATILDILAR…
Bu içerik 982 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemiz Milas’ta ismi yeni yeni duyulmaya başlayan spor branşlarından biri olan Triatlon sporunda, ilçemiz adına yarışlara katılan sporcularımızın son müsabaka yeri Balıkesir Burhaniye oldu.

Antrenörleri Haki Güngör nezaretinde 4 genç sporcumuz, Burhaniye Triatlon yarışlarında önce 200 metre yüzdüler sonrasında 5 km bisiklete bindiler ve 1.25 km koşarak zorlu parkuru başarıyla tamamladılar.

Arda Kumbaracı, Emre Kabak, Sarp Savaş ve Bilge Aydın’dan oluşan sporcu grubumuz Burhaniye yarışlarında, Triatlon etaplarını kendi gruplarında başarıyla tamamlayarak ilçemize döndüler. Geçtiğimiz ay içersinde İstanbul’da yapılan Triatlon müsabakalarında yarışan ilçemiz temsilcileri, Muğla ve Milas’ta ismi yeni duyulmaya başlayan Triatlon sporunun ilk temsilcileri olarak katıldıkları yarışlarda ilçemizi başarıyla temsil ediyorlar.

Milas Triatlon ve yüzme antrenörü Haki Güngör, Burhaniye yarışları ve Triatlon sporu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Milas’ta Triatlon sporunun her geçen gün yaygınlaşarak ilgi göreceğini söyledi. Burhaniye yarışlarında sporcularımızın kendi yaş gruplarında ilçemizi en iyi şekilde temsil ettiğini vurgulayan çalıştırıcı Haki Güngör; “her katıldığımız yarış sporcularımıza olumlu puanlar ve tecrübeler kazandırıyor” dedi.

Triatlon sporunun Milas’ta çok yeni oluşan bir spor dalı olduğunu söyleyen çalıştırıcı Haki Güngör sporcu sayılarının her geçen gün attığını belirterek, bu spor dalında daha çok yarışmalara katılacaklarını belirtti.

Triatlon sporu ve bu sporu yaparak Milas adına yarışmalara katılan sporculara destek verilmesi gerektiğini de vurgulayan çalıştırıcı Güngör; “sporcularımızın aile bireylerinin destekleri ile yarışmalara katılabilmektedirler” dedi.

Sırada Isparta Yarışları Var…

İlçemizin Triatlon sporcuları 10 Eylül 2017 tarihinde Isparta’da yapılacak olan Triatlon yarışmalarına antrenörleri Haki Güngör nezaretinde hazırlanmaya başladılar.

Isparta yarışlarında da başarıyla yarışarak Milas’ı en iyi şekilde temsil etmek istediklerini vurgulayan antrenör Haki Güngör, amaçlarının bu spor dalını Milas’ta yaygınlaştırmak olduğunu belirterek, yarışmalarda kendilerine destek olan sporcu ailelerine ve sporcularına teşekkür ettiğini söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500