Advert
Advert
Advert

BÜYÜKŞEHİRDEN İLÇEMİZE KATI ATIK TESİSİ…

BÜYÜKŞEHİRDEN İLÇEMİZE KATI ATIK TESİSİ…
Bu içerik 2028 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemize yeni bir yatırım daha… Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi olarak yapılan tesisle, yıllardır bir sorun yumağına dönüşmüş ‘çöp’ karmaşası ortadan kalkacak…

Açılan ihaleyi alan Novustan İnş. Müh. Dan. San. ve Tic. A.Ş. adlı firma tarafından 08.06.2017 tarihinde başlanan ve 330 işgünü sonunda tamamlanacak olan tesis, yıllardır süregelen bir sorunu ortadan kaldıracak.

07.05.2018 tarihinde bitirilmesi planlanan tesisin maliyeti 14.523.000 lira olarak belirlenirken, tesisin faaliyete geçmesiyle bugünkü koşullarda ‘vahşi depolama’ yönteminin yapıldığı çöp depolama alanı da işlevsel olarak özelliğini değiştirecek.

‘Sorunlar Yumağı’ ortadan kalkacak…

Kimi zaman meydana gelen yangın, kimi zaman çevreye yaydığı ‘kötü koku’ ve ‘kötü görüntü’, vahşi depolama alanında ayrıştırma işinde çalışanların içinde bulunduğu yaşam koşullarıyla ilçe gündeminden düşmeyen mevcut çöp depolama alanı, yeni katı atık tesisinin tamamlanmasıyla çok daha iyi şartlara kavuşacak.

Her iki alan da faaliyetini sürdürecek…

Kısa bir süre önce mevcut çöp depolama alanında ayrıştırma işi yapan işçilerin eylemleriyle bir kez daha gündeme gelen konu, kamuoyunda günlerce konuşulmuştu. Yapılan yeni tesisin ardından burada çalışanlar ‘ekmeğimizden olacağız’ diye açıklama yapmışlardı ancak yetkililer tarafından yapılan açıklama ile işlerine kaldıkları yerden devam etmişlerdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500