Advert
Advert
Advert

VATANDAŞI İSYAN ETTİREN MANZARA…

VATANDAŞI İSYAN ETTİREN MANZARA…
Bu içerik 2538 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Her yıl ilçemizin çeşitli noktalarına konan, belirli bir süre kaldıktan sonra başka yerleşim bölgelerine taşınan, halk arasında ‘göçerler’ olarak tanımlanan vatandaşlar, kaldıkları süre içinde birçok sıkıntıya neden olurken, konakladıkları bölgede geriye bıraktıkları ise ortaya kötü bir manzara bırakıyor…

Özellikle yaz aylarında bölgemize konan/göçen vatandaşlarımız ne yazık ki kaldıkları süre içinde birtakım sorunlara neden olurken, konakladıkları bölgeden ayrıldıklarında ise geride bıraktıkları, tam anlamıyla bir çevre rezaleti görüntüsünde.

Genellikle Milas-Bodrum ve Milas-Söke Karayolu üzerindeki boş arazilere konaklayan vatandaşlar, kaldıkları süre içerisinde çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için çevredeki evleri rahatsız edici davranışları sergilerken, kimi zaman bölgedeki evlerin içme suyu şebekelerinden kaçak su alarak kullanmaktan kaçınmıyorlar.

Son olarak Milas-Söke Karayolu üzerindeki zeytinlik araziye çadır kuran göçerler, Memduh Altaş adlı vatandaşın içme suyu şebekesinden kaçak su alarak, kaldıkları süre içinde kullanmışlar. Durumu fark eden Memduh Altaş, MUSKİ’deki yetkilileri arayarak durumdan haberdar etmiş.

Altaş; “Bir hafta boyunca kimi zaman evimizde su kesintisi yaşadık. Durumu fark edince yetkililere bildirdim ve yapılan çalışma sonrasında boru hattının üzeri toprakla kapatıldı. Dolayısıyla burayı kullanan göçerler susuzluk nedeniyle taşındılar. Ancak geride bıraktıkları tam bir rezalet!..

Rüzgarla uçuşan poşetler, bırakılan evsel atıklar, su bidonları, yiyecek artıkları bölgeyi adeta çöplüğe döndürmüş durumda. Belediyedeki yetkililer, arazinin özel mülk olması nedeniyle temizliğini kendilerinin yapamayacağını söylüyorlar. Madem temizliği siz yapmayacaksınız da konaklamaları için izni nasıl veriyorsunuz?” diye yaşadığı sorunu dile getiriyor.

Zeytin dallarını kırıp ateş yaktılar…

İlçemiz sakinlerinden Memduh Altaş, göçerlerin konakladığı arazinin zeytinlik olduğunu, özellikle akşamları, arazideki zeytin ağaçlarının dallarını kırarak ateş yakıp yemek pişirdiklerini öne sürerek; “Bir müddet daha kalsalardı, sanırım ağaçlardaki zeytinleri de toplayıp giderlerdi” dedi.

İzin verilmesin…

Evinin yan tarafındaki zeytinlik arazide uzun süre konaklayan göçerlerin, ardında bıraktıkları çöplük nedeniyle, çevrede insanı rahatsız eden kötü bir kokunun oluştuğunu, bununla birlikte yaratılan çevre kirliliğinin de insan sağlığı açısından sorun yarattığını belirterek; “İlçemizdeki yetkililer, bu göçerlerin rastgele bir yere konaklamalarına izin vermesinler. Eğer verilecekse de onların gözetiminde ve toplu bir şekilde yaşayacakları bir yer gösterilsin” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
memetali     0000-00-00 Allah daha kötülerle karşılaştırmasın bunlar ufak is.
memetali     0000-00-00 Bu kadar çöpü onlar mı atmış. Memduh dayım daha kotu insan görmemiş bunlar dallarını hatta çırpı yakmışlar biri gelir kökünden alır geçer