Advert
Advert
Advert

MİLAS'TA BİR TARİH YENİDEN AYAKLANIYOR...

MİLAS'TA BİR TARİH YENİDEN AYAKLANIYOR...
Bu içerik 9680 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Uzun yıllar Milas’ta ‘Tüccarlar Kulübü’ olarak hizmet veren ancak son yıllarda atıl durumda bırakılan tarihi binayı satın alan Kahramanmaraşlı işadamı Celalettin Güçlü; “Milas’ın bir dönem ticari hayatına yön veren fakat daha sonra atıl bir vaziyette bırakılan bu binayı, Milas’a yakışır bir hale getireceğiz. Aslına uygun olarak restore edilecek bina yine kentin ticaret merkezine dönüşecek” dedi…

Yaklaşık 5 milyon liraya satın alarak restorasyon çalışmalarını başlatan işadamı Celalettin Güçlü, bir dönem Milas’ın ticari hayatına yön veren ‘Tüccarlar Kulübü’nün aslına uygun olarak restore edilerek, yeniden kente kazandırılacağını söyledi.

İşadamı Güçlü; “2017’nin sonuna kadar binanın restorasyon çalışması tamamlanacak. Anıtlar Kurulu ve diğer ilgilerle ortak bir çalışma yürütülecek. Bilindiği gibi restore çalışmasında teknolojiyi kullanamazsınız. Dolayısıyla çok emek ve zaman isteyen bir iş. Bina tamamlandıktan sonra bir banka şubesi, gıda sektöründe hizmet veren çok ünlü bir marka ve Kahramanmaraş’ın dünyaca ünlü dondurması MADO’nun şubesi burada Milaslılara hizmet verecek” dedi.

Binayı satın alarak, yeniden şehrin ticari hayatına sunmanın yanı sıra, kent kimliğinin önemli bir simgesi olan eski tüccarlar kulübünün, kültür turizmine de hizmet vermesini amaçladıklarını söyleyen işadamı Celalettin Güçlü; “Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarih ve kültür açısından son derece zengin bir kent olan Milas, aynı zamanda tarihi yapılarıyla da öne çıkmış bir kenttir. İlçe geneline bakıldığında onlarca kent kemliğini yansıtan yapıları görmek mümkün. Bu bina da o yapılardan biridir. Böyle bir binanın atıl bir durumda kalmasına açıkçası gönlüm razı olmuyordu. Uzun bir uğraşın ardından binayı satın almayı başardık. Sonrasında ilgili makamlardan izin alma süreci başladı. Nihayet onlar da tamamlandı. Anıtlar Kurulu ve diğer ilgili birimlerle ortak bir çalışma yürütülerek, aslına uygun bir şekilde bina restore edilecek ve Milas’a yeniden kazandırılacak” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali Osman Menteşe     0000-00-00 Dilerim aslına uygun olarak onarılır da Terzi şad ailesi size müteşekkir kalır. Bu ev tüccar kulübü olmadan önce Terzipğlu ailesince yaptıtılmış ve kullanılmıştır.
Alper Erdoğan     0000-00-00 Bazı yatırımlar yatırımcısına kazandırır, bazıları ise tüm kente kazandırır.Iste bunlar doğru yatırımlardır tebrikler Celal GÜÇLÜ !
Erkan ölker     0000-00-00 Hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın
Erkan ölker     0000-00-00 Hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın
Ahmet olker     0000-00-00 dayı oğlu hayırlı olsun