Advert
Advert
Advert

MİLAS MHP’DE TOPLU İSTİFALAR…

MİLAS MHP’DE TOPLU İSTİFALAR…
Bu içerik 7010 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milliyetçi Hareket Partisi’ne kayıtlı çok sayıda üye, Muğla merkez ve tüm ilçelerde eş zamanlı istifa dilekçelerini verdiler… Partinin önceki dönem Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, eski dönem MHP Muğla Milletvekili Metin Ergun, kapanan Beçin beldesinin son Belediye Başkanı Mehmet Balcı ve halen Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olan Kasım Özkan da istifa eden isimler arasında yer aldı…

Partiden istifa kararı alan üyeler, Şeff Restaurant’ta toplanarak, istifa gerekçelerini kamuoyu ile paylaşırken, grup adına açıklama yapan genel merkez tarafından görevden alınan eski MHP Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı; “10 Haziran 2016 tarihinde 756 üst kurul delegesinin iradesi, 23 Haziran 2017 tarihindeki mahkeme kararıyla yok sayılmıştır” diye söze başladı ve istifa gerekçesini şöyle açıkladı:

“2006 yılında rahmetli ilçe başkanımız Raif Daşkesen ile başlayan MHP üyeliğim, yıllar içinde 2008’den itibaren aktif olarak bugüne dek devam etti. Bu süreç içinde parti yönetimlerinde ilçe başkanlığı, başkan yardımcılığı saymanlık ve belediye meclis üyeliği adaylığı gibi görevlerde bulundum. Sizlerin de hatırlayacağı üzere 2015 yılının Şubat ayında ilçe başkanlığına delegenin teveccühü ile seçildim. Hemen arkasından 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerini yaşadık. Bu iki seçimde şunu öğrendik: Ne kadar iyi milletvekili adayın, ilçe yönetim kurulun olursa olsun eğer Ankara’dan rüzgar esmediği sürece bu işin olmadığını gördük.

Demem o ki, siyasette genel merkez politika üretmediği sürece, taşra teşkilatları ne yaparsa yapsın olmuyor.

1 Kasım sonrası tabanımızda başlayan değişim hareketi, delegenin iradesi, MHP genel merkezi tarafından yok sayılmış, haklarımızı mahkeme kapılarında aramaya sevk edilmişizdir. 10 Haziran 2016 tarihinde yapılan 756 üst kurul delegesinin iradesi, 23 Haziran 2017 tarihindeki mahkeme kararıyla yok sayılmıştır. Parti içi demokrasi, istişare ve teammüller unutulmuş, ‘tek adamlığa’ teslim edilmiştir. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 9 Işık ve Yaşam Felsefesi tamamen unutulmuş, çıkar ve menfaat siyasetine dönüşmüştür.

10 Temmuz Devlet Bahçeli sözü tutulmamıştır. Partimizin misyon ve ideolojisi, 7 Haziran ve referandum sürecinde iyi yönetilememiş, önce devletim ve milletim, sonra partim düşüncesi tersine işlemiştir.

Bizler Türk Milliyetçisi ve Ülkücüleri olarak misyonumuzu MHP’de sürdüremeyeceğimize kanaat getirmemizden dolayı 49 yıllık davamızın simgesi olan partimizden istifa ediyoruz. Bundan sonraki süreçte Sayın Meral Akşener ve dava arkadaşlarının kuracağı partide devam edeceğiz.

Bu anlamda istifamız ve yeni parti hareketi, vatanımıza-milletimize hayırlara vesile olmasını dilerim. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Vicdan ve irfan sahipleri işbaşına gelecek…

Eski İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı’nın ardından söz alan eski MHP Muğla Milletvekili Metin Ergun ise; “Bir dönem rahmetli Süleyman Demirel, rahmetli Turgut Özal ve son olarak 2002’de bugünkü iktidar AKP’ye iktidar yolunu açan, bu ülkenin vicdan ve irfan sahibi insanlarıdır. Bu vicdan ve irfan sahibi insanlar sessiz çoğunluktur bu ülkede. Az önce Sayın Çayırlı başkanının ifade ettiği süreçte Sayın Meral Akşener Hanımefendi ile birlikte bu ülkenin dört bir tarafını dolaştık. Gördük ki bu ülkedeki vicdan ve irfan sahibi insanlar yeni bir heyecan, yeni bir oluşum, yeni bir lider kadrosu istiyor. Bu değişimi yıllardır mensubu olduğumuz parti içinde yapmaya çalıştık ancak olmadı. Bu nedenle yıllardır büyük bir gururla içinde yer aldığımız partimizden istifa kararı aldık” derken, Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasıyla kapanan Beçin Beldesi Belediye Başkanı Mehmet Balcı ve halen Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olan Kasım Özkan da, istifa gerekçelerini anlattılar. Her iki konuşmacı da parti içi demokrasinin genel merkez tarafından askıya alındığına vurgu yaparak; “Tabanın sesine kulak tıkandı” dediler.

Dilekçeler İlçe Seçim Kurulu’na verildi…

Yapılan açıklamanın ardından partiden istifa eden üyeler, yine toplu bir şekilde Milas İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na giderek, istifa dilekçelerini teslim ettiler.

Öte yandan yapılan açıklamada, son birkaç gün içerisinde istifa dilekçelerinin bir kısmının genel merkeze, bir kısmının il ve ilçe teşkilatlarına, bir kısmının da seçim kurulu başkanlıklarına teslim edildiğine dikkat çekilerek, Milas özelinde sayının yaklaşık 500’ü bulduğunu, Muğla merkez ve diğer ilçelerdeki sayılarla birlikte istifa edenlerin 2 bini bulduğunu belirttiler.

Eski İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve eski dönem Muğla Milletvekili Metin Ergun, istifa sürecinin devam edeceğini, Ekim ayı sonunda daha net bir sayıya ulaşılacağını belirttiler. Eski İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, ilçe seçim kurullarına verilen istifaların içerisinde MHP’nin dışında başka bir partiye üye olanların da bulunduğunu söyledi.

Mevcut İlçe Başkanının Sosyal Medya Hesabındaki Paylaşıma cevap…

Şeff Restaurant’ta yapılan açıklamanın sonunda Mehmet Çayırlı, MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz’ın sosyal medyadaki hesabından paylaştığı bir mesaja ise şu yanıtı verdi: “Sayın ilçe başkanımız, benim sosyal medya hesabımdaki profilimde ‘seçilmiş son başkan’ yazısına atıfta bulunmuş, ‘Seçilmiş son başkan sizseniz, kongre ile işbaşına gelen bizler ne oluyoruz’ diye sormuş. Değerli arkadaşlar o profili MHP’nin sanırım Mayıs ayında yapılan kongresinin çok öncesinde oluşturmuştum. Kendi özel işlerim nedeniyle inanın o profili değiştirmeyi akıl edemedim. Yani ortada kasıtlı bir şekilde yapılmış bir şey yok. Demokrasiye son derece inanan ve bunun mücadelesini veren biri olarak, yapılan kongre ile seçilmiş ve bugün görevinin başında olan Sayın İlçe Başkanını yok saymak gibi bir düşüncem asla olmamıştır.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cantürk topcu     0000-00-00 Meralı feto yonetiyor uyanmadınızmı Koray Aydın bunu söyledi kaç kez bugün de yanında ayıptır yapmayın buyolun dönüşü yok hiçbir giden geri dönemez