Advert
Advert
Advert

KURBANLIK SATIŞLARI BAŞLADI…

KURBANLIK SATIŞLARI BAŞLADI…
Bu içerik 2260 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

1 Eylül 2017 Cuma günü başlayacak olan ve dört gün sürecek Kurban Bayramı öncesinde ilçemizde de tedbirler alınmaya başladı. Kurban satış noktasında, kurbanlık satışa çıkarılırken, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü, satıcı ve vatandaşlarla görüşerek, kurbanlık konusunda gerekli uyarılarda bulunuyor. Öte yandan trafik kontrolleri de sıklaştırıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı ile bileştirilerek 10 güne çıkarılan, 1 Eylül 2017 Cuma günü başlayıp, 4 Eylül Pazartesi günü sona erecek olan Kurban Bayramı öncesinde ilçemizde de bayrama yönelik önlemler alınmaya başlandı.

Kurbanlıklar satışa çıktı…

Tüm İslâm Âleminin yanı sıra ülkemizde de kutlanacak olan Kurban Bayramı dolayısıyla, Milas Belediyesi Hayvan Pazarı’nda hareketlilik başladı. Satılacak kurbanlıkları pazaryerine getirilmeye başlanırken, kurbanını erkenden almak isteyen vatandaşlar da pazaryerini gezmeye, bir anlamda keseceği kurbanı seçmeye çalışıyor.

Pazaryerinin kurulmasıyla birlikte İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Milas İlçe Müftülüğü de mesaiye başladı. Hem satıcı, hem de vatandaşlarla görüşen yetkililer; kurban edilecek hayvanın sağlık durumundan tutun da, yaşına-herhangi bir uzvunun eksik olup olmadığına ve son olarak da fiyatını denetliyorlar.

Bilgisayar vasıtasıyla pazaryerine getirilen her hayvan kayıt altına alınarak; küpesi, pasaportu ve hayvanın tüm özellikleri kontrolden geçiriliyor.

İlçe Tarım Müdür V. Eşref Arslan ve İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru, hayvan pazarındaki denetimlere, Büyükşehir Zabıta ekipleriyle birlikte katılarak, pazaryerinde incelemelerde bulundular. Özellikle satıcılara satışa çıkarılan kurbanlıklarla ilgili sorular sorulurken, bir yandan alınan cevaplar bilgisayar kayıtlarıyla karşılaştırılıyor.

Öte yandan vatandaşa da hangi hayvanın kurban olabileceği konusunda gerekli açıklamaları yapan Milas İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru da, kazasız-belasız bir Kurban Bayramı geçirmek için ilçe olarak tüm kurumların gerekli önlemleri almaya başladığını söyledi.

Trafik kontrolleri de sıklaştı…

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri de kentin tüm giriş-çıkış noktalarında denetimlere başladı.

Radar vasıtasıyla ‘hız’ kontrolü yapan ekipler, yanı sıra; emniyet kemeri, aracın sigorta ve muayenesinin olup olmadığına, sürücü ehliyetleri de kontrol ediliyor. Kurallara uymayan araç ve sürücüler için tutanak tutulurken, kontrol edilen tüm araçların sürücülerine de kurallara uyulması konusunda sözlü uyarılar da bulunuluyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500