Advert
Advert
Advert

KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİ ALINDI…

KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİ ALINDI…
Bu içerik 971 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Marmaris, Bodrum, Fethiye, Milas, Ortaca, Dalaman ve Datça gibi önemli turizm merkezlerinin bulunduğu Muğla’da, Kurban Bayramı tatilinin huzur ve güven içerisinde geçirilmesi için Muğla Valiliği tarafından çeşitli tedbirler alındığı açıklandı…

Muğla Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle;

“Muğlalı vatandaşların ve tatillerini bölgede geçirmeyi planlayan misafirlerin mutlu bir bayram geçirmeleri konusunda sağlık ve güvenlik tedbirleri başta olmak üzere, ulaştırma, haberleşme ve tüm belediye hizmetleriyle ilgili önceden alınan tedbirler, bayram öncesi, bayram süresi ve sonrası için yeniden gözden geçirildi.

Bu çerçevede, özellikle trafiğin yoğun olduğu devlet karayolu güzergâhlarında, sağlıklı ve güvenli bir trafik akışı sağlanması için ekip sayıları arttırıldı. Bayram öncesi ve sonrasında, hız ve fazla yük kontrolleri, araçların kullanım süreleriyle ilgili kontrollerin arttırılması konusunda planlama yapıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından hayvan satış yerleri ve kesim yerleri düzenli olarak denetlenecek.

Kurban Bayramı süresince vatandaşlarımızın kurban yaralanmalarına maruz kalması nedeniyle gerekli sağlık işlemlerinin aksatılmaması ve acil servislerin yoğunluğunun giderilebilmesi için hastanelerimizde yeterli sayıda doktor ve personel görevlendirilecek.

Sürücülere aşırı hız uyarısı…

Kurban Bayramı tatilinde istenmeyen acı olayların yaşanmaması için, özellikle sürücülerin trafik kurallarına eksiksiz uymaları, kesinlikle alkollü araç kullanmamaları, aşırı sürat ve hatalı sollama yapmamalarının alınan tedbirler açısından büyük önem arz ettiğini Muğlalı vatandaşlarımıza ve tatillerini ilimizde geçirecek misafirlerimize hatırlatır herkesin Kurban Bayramı’nı kutlar, sevdiklerinizle mutlu nice bayramlar geçirmenizi temenni ederiz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500