Advert
Advert
Advert

BU BACALAR NEYİN NESİ!..

BU BACALAR NEYİN NESİ!..
Bu içerik 5693 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Sakarya İlköğretim Okulu’nun çatısındaki yıkılmak üzere olan bacalar görenleri hayrete düşürüyor. Kimi vatandaş binanın eski olmasından kaynaklandığını söylerken kimileri ise yaşadığımız depremler nedeniyle bacaların tahrip olduğunu öne sürüyor.

2017/2018 eğitim-öğretim yılının başlamasına kısa bir zaman kala ilçemizin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Sakarya İlköğretim Okulu’nun çatısındaki yıkık bacalar özellikle öğrenci velilerinde endişe yaratıyor. Önümüzdeki günlerde çocuklarının bu okula gideceğini, ders aralarında bahçede oynayacağını belirten veliler, "bahçede çocukların bulunduğu bir anda bu bacalar aşağıya düşerse sorumlusu kim olacak" diye soruyor.

Kimi vatandaş, 21 Temmuz’da yaşadığımız 6.6 şiddetindeki depremin ardından hemen her gün meydana gelen artçı depremler sonrasında bacaların zarar gördüğünü öne sürerken, kimi vatandaş ise binanın çok eski bir yapı olması nedeniyle bacaların bu duruma geldiğini iddia ederken; “çocuklarımızı gönül rahatlığıyla okula göndermek istiyoruz. Okulun tadilatı bir an önce yapılmalı” diyorlar. 

Okulun çatısı görüntülenerek gazetemize ulaştırılan fotoğraftan anlaşılıyor ki çatıda ciddi bir sorun var ve bu sorunun acilen giderilmesi gerekiyor. Buradan yetkililere duyurulur. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500