Advert
Advert
Advert

PLATFORM ÜYELERİNDEN ZİYARET…

PLATFORM ÜYELERİNDEN ZİYARET…
Bu içerik 1078 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geçtiğimiz Temmuz ayında bölgemizde meydana gelen ve ilçemiz Milas’ta da etkili bir şekilde hissedilen 6.6 şiddetindeki depremle birlikte, 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan ve binlerce insanın ölümüyle sonuçlanan o büyük depremin yıldönümünü hatırlamak/hatırlatmak, deprem öncesi ve sonrasında alınması gereken önlemlerin topluma aktarılması konusunda taleplerini yetkililere iletme adına farklı bir etkinliğe imza atan "Depremde Farkındalık Nöbeti Platformu” üyeleri, kapatılan Kızılay Milas Şubesi’nin son başkanı Mustafa Gezginci’yi ziyaret ettiler…

Gerçekleşen ziyarette bir deprem bölgesi olan Milas’taki Kızılay şubesinin kapatılma gerekçesi, süreci ve yeniden açılması konularında karşılıklı fikir alışverişinde bulunurken, platform üyeleri şubenin yeniden açılması konusunda bir kamuoyu baskısı oluşturulması gerektiğine vurgu yaptı.

Platform sözcüsü Ahmet Çevikkol; “Milas, son derece önemli bir deprem kuşağında yer almaktadır. 21 Temmuz’da yaşadığımız ve halen artçı depremlerin sürdüğü ilçemizde, toplum olarak deprem gerçeğiyle bir kez daha yüzleştik. Tam da depremden bir gün öncesinde ilçemizdeki Kızılay Şubesi’nin kapatılmasını bugün bile anlamakta zorlanıyoruz. Yaşanılan depremde halk ne yapacağını, nereye gideceğini, kimden nasıl yardım isteyeceğini bilmez bir halde sabaha kadar sokakta bekledi.  Çok ucuz atlatılan o gece bir gerçeği daha anladık. Olası bir doğal felakette halka ulaşan Kızılay, Akut, güvenlik güçleri gibi kurumlardır. Özellikle Kızılay bu tür doğal afetlerde vatandaşa; çadır, sıcak bir kap yemek, sağlık yardımı gibi son derece önemli yardımları yapan bir kurumdur. Ne yazık ki ilçemizde böyle bir kurumun şubesi kapatıldı.

Milas’ta yaşayan bireyler olarak kapatılan şubemizin yeniden açılmasını istiyoruz. Bu konuda çalınması gereken her kapıyı çalacak, ulaşabildiğimiz her yetkiliden yardım isteyeceğiz. Bu tür kurumların ilçemizde varlığını ve faaliyetlerini sürdürmeleri hepimiz için hayati önem taşımaktadır. Toplum olarak bu bilinçle hareket etmeliyiz ve ilçemizdeki kurumlarımıza gerekli sahipliği de göstermeliyiz” diyerek, kent merkezinde kapatılan Kızılay Şubesi’nin yeniden açılması adına gerekli duyarlılığın gösterilmesi beklediklerini söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500