Advert
Advert
Advert

DR. METE ERSOY ORTAOKULU’NDAN ‘BÜYÜK BAŞARI’…

DR. METE ERSOY ORTAOKULU’NDAN ‘BÜYÜK BAŞARI’…
Bu içerik 3776 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz, ömrünü eğitime adamış Merhum Dr. Mete Ersoy’un adına yaptırdığı Ortaokul’da eğitim-öğretim gören çocuklardan büyük başarı…

1 öğrenci İzmir Buca Fen Lisesi’ne, 1 Öğrenci Aydın Ortaklar Fen Lisesi’ne, 1 öğrenci Ankara Polatlı Fen Lisesi’ne,1 Öğrenci Köyceğiz Fen Lisesi’ne, 6 Öğrenci Milas Fen Lisesi olmak üzere toplam da 10 öğrencisi Fen Lisesi ‘Devlet Okullarına’, 10 öğrencisi Milas Anadolu Lisesi’ne, 11 Öğrencisi Dr. Mete Anadolu Lisesi’ne, 1 öğrencisi Sağlık Meslek Lisesi’ne, 10 öğrencisi Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ne, 1 öğrencisi Aydın Kuyucak Anadolu Lisesi’ne, 1 öğrencisi Aydın İncirliova Spor Lisesi’ne, 1 öğrencisi İzmir İnönü Anadolu Lisesi’ne, 1 öğrencisi Marmaris Anadolu Lisesi’ne, 1 öğrencisi Muğla Gazi Anadolu Lisesi’ne, 1 öğrencisi Denizli Tavas Anadolu Lisesi’ne, 1 öğrencisi Bodrum Anadolu Lisesi’ne, 2 öğrencisi Yatağan Gazi Anadolu Lisesi’ne, 19 öğrencisi Atatürk Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, 7 öğrencisi Mehmet Akif Ersoy Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, 1 öğrencisi Milas Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne, 7 öğrencisi Milas Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, 1 öğrencisi Mesleki Eğitim Merkezi’ne ve 3 öğrencisi Özel Liselere yerleşerek büyük bir başarıya imza atan Dr. Mete Ersoy Ortaokulu öğrencileri, ailelerini ve öğretmenlerini sevince boğdu.

Kısa bir süre önce hayata gözlerini yuman Merhum Dr. Mete Ersoy’un hayalindeki gençliği yetiştirme adına öğretmenleri ve aileleri büyük bir çaba harcadıklarını belirterek; “Böylesine büyük bir isme layık nesiller yetişiyor. Elbette elde edilen başarı yeterli değil. Hem okul olarak hem de ilçe olarak özellikle eğitim konusunda daha büyük başarılarla gündeme gelmeliyiz. Çocuklarımızın bu başarısı, bu hedefin bir anahtarı olmalıdır” diyerek TEOG Sınavı’nda önemli bir başarıya imza atan öğrencileri kutladılar.

Velilerden yetkililere mesaj…

Okulda eğitim-öğretim gören çocukların daha büyük başarılara imza atabilmesi için şuandaki mevcut binanın yetersiz kaldığını, bunu düşünerek merhum Dr. Mete Ersoy’un hayatta iken ek bina girişiminde bulunduğunu belirten veliler; “Bu konuda merhum Mete Ersoy ek binanın yapılması için müteahhit firmaya tüm maliyeti peşin olarak ödemişti. Kendisinin de en büyük hayallerinden biri bu binanın yapılmasıydı. Ancak yapıldığını göremedi. Buradan tüm yetkililerden binanın bir an önce yapılması konusunda gereken hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÖZCAN AKAR     0000-00-00 Kutlar, başarılarının artarak devamını dilerim.
ÖZCAN AKAR     0000-00-00 Kutlar, başarılarının artarak devamını dilerim.