Advert
Advert
Advert

DÖRT GÖZLE BEKLENEN ÇALIŞMALAR BAŞLADI…

DÖRT GÖZLE BEKLENEN ÇALIŞMALAR BAŞLADI…
Bu içerik 3745 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi ilçe merkezindeki birçok yerleşim birimindeki yol çalışmalarına başladı... Yapılacak çalışmalar için açılan ihaleyi alan DOĞUŞ YOL San adlı firma, Cumhuriyet Mahallesi başta olmak üzere birçok mahalle ve caddede yol çalışması yapacak...

Uzun zamandır mahalle sakinlerinin beklediği yol çalışmaları, Milas Belediyesi tarafından açılan ihaleyi alan Doğuş Yol San adlı firma tarafından başlatıldı.

Cumhuriyet Mahallesi, Ahmet Yesevi Caddesi başta olmak üzere kent merkezindeki birçok yerleşim alanının ulaşımını sağlayan caddelerde başlatılan çalışmalarla ilgili Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, proje süreci ve ardından başlayan ihale sürecinin tamamlandığını belirterek; “Kent merkezinin birçok caddesinde planlanan çalışmalara yüklenici firma tarafından başlanıldı. Çalışma kapsamında caddelerde asfalt kaplama ve kaldırım çalışmaları yapılacak. Hızlı bir şekilde tamamlanacak olan çalışmalar nedeniyle kısa süreliğine o bölgelerde bir rahatsızlık meydana gelebilir ancak daha sonrasında mahalle sakinleri başta olmak üzere bu hizmetlerden yararlanacak olan hemşehrilerim de bir memnuniyet söz konusu olacaktır. Bu anlamda şimdiden verilecek rahatsızlık nedeniyle özür diliyor, tamamlanacak çalışmaların ilçemize hayırlı olmasını, güzel hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kısıtlı bütçe imkânlarına rağmen kent merkezi ve tüm mahallelerde hizmetlerin aksamaması için yoğun bir mesai harcandığına dikkat çeken Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat şöyle devam etti:

“İlçe merkezimizin yanı sıra 114 mahallemize de aynı hizmetleri hızlı ve adil bir şekilde ulaştırmak için kimi zaman 10-15 ayrı ekip görev yapıyor. Yapılan planlamaya ilave olarak günübirlik ortaya çıkan ve acil müdahale edilmesi gereken sorunları da kısa zamanda ekiplerimiz gidermeye gayret ediyorlar. Yaklaşan Kurban Bayramı ve hemen sonrasında başlanacak olan yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde yol ve kaldırım çalışmalarını tamamlamak ve vatandaşımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Şu ana kadar her şey planlandığı gibi devam ediyor.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500