Advert
Advert
Advert

BU HABERİN BAŞLIĞINI ‘SİZE’ BIRAKIYORUZ…

BU HABERİN BAŞLIĞINI ‘SİZE’ BIRAKIYORUZ…
Bu içerik 1994 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından afet toplanma merkezi olarak düzenlenen ve deve güreşleri, pehlivan güreşleri, futbol gibi birçok müsabaka ve çeşitli etkinliklerde kullanılan Güneş Mahallesi sınırları içerisinde yer alan halk arasında ‘Milas Arena’ olarak bilinen alan, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırıya uğradı…

Daha önce de bu türden saldırılara uğrayan Arenanın; soyunma kabinleri, lavabo ve duşların bulunduğu bölüm kullanılamaz hale getirildi. Binanın giriş kapısını balyozla kırarak içeriye giren saldırgan/saldırganlar lavabo, tuvalet, musluklar, fayanslar ve binanın tüm camları kırarak binaya büyük zarar verdiler.

Milas Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, balyoz yardımı ile saldırının düzenlendiği düşünülen binanın zarar gören soyunma kabinleri, tuvaletleri, tahrip edilen lavabo ve kırılan camları belediye ekipleri tarafından tekrar onarılarak hizmete sunulacak.

Meydana gelen çirkin saldırıya tepki gösteren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Bu insanlığa yakışmayan bir olay. Binada kırılmadık hiçbir şey bırakmamışlar. Bu alanda her sene deve güreşleri düzenliyoruz ve on binlerce vatandaşımız bu alanları kullanıyor. Olayı gerçekleştiren kişi veya kişilerin kimliklerinin belirlenerek yakalanması için gerekli çalışma başlatılacak” dedi.

Başta Milas Arena olmaz üzere Milas Belediyesi tarafından kentin muhtelif yerlerine yapılan parklardaki oturma gruplarına da zarar veren bu kişi ya da kişilerin hangi akla hizmetle bu işi yaptıklarına bugüne kadar kimse bir anlam veremezken, toplum yararına hizmete sunulmuş bu gibi tesislere sürekli zarar vermeyi alışkanlık haline getirenleri nasıl tanımlayacağımızı bilemediğimizden haberin başlığını siz okuyucularımıza bırakıyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500