Advert
Advert
Advert

BOĞALAR, KARAOVASPOR YARARINA GÜREŞTİ…

BOĞALAR, KARAOVASPOR YARARINA GÜREŞTİ…
Bu içerik 1258 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bodrum'a bağlı Mumcular Mahallesi’nde bu sene 2'ncisi düzenlenen Karaova Boğa Güreşleri, 110 boğanın katılımıyla yapıldı... Kıyasıya mücadele eden boğaların zaman zaman tel örgüleri devirip, izleyicilerin arasına dalması sonucu 4 kişi yaralandı...

Karaova, Mumcular ve Gölbaşı Mahalle muhtarlıklarının katkılarıyla, Karaovaspor yararına, Turanlar Mobilya sponsorluğunda bu sene ikincisi gerçekleşen boğa güreşlerinde; baş, baş üstü, baş altı, büyük orta, küçük orta, büyük ayak, küçük ayak, deste ve tozkoparan kategorilerinde Muğla, İzmir, Denizli, Antalya ve Aydın'dan 110 boğa katıldı. 40 dereceyi bulan sıcak havaya rağmen büyük ilgi ile izlenen güreşleri, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu'nun da aralarında bulunduğu yaklaşık 4 bin kişi izledi.

Baş cazgırlığını Hakan Demirtaş'ın yaptığı güreşlerde bazı boğalar güreşmek istemeyerek sahiplerine zor anlar yaşatırken, bazı boğalar ise dakikalarca süren güreşlerde yenişemedi. Rakibinden kaçan bazı boğalar tel örgüleri devirip, seyircilerin arasına daldı. Boğa sahipleri ve yardımcılarının da aralarında bulunduğu 4 kişi hafif yaralandı ve ambulansta ayakta tedavileri yapıldı.

Güreşleri kazanan boğaların sahiplerine 4 bin ile 300 lira arasında değişen para ve yemle ödüllendirildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500