Advert
Advert
Advert

ÜLKÜ OCAKLARINDAN DAVET…

ÜLKÜ OCAKLARINDAN DAVET…
Bu içerik 1847 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, 18 Ağustos 2017 Cuma günü, Amfi Tiyatro’da ‘Yaren Gecesi’ adlı organizasyona ev sahipliği yapacak… Vakıf Milas İlçe Başkanı Hayrettin Gönül düzenleyecekleri etkinliğe tüm Milas halkını davet etti…

Göreve geldiği günden bugüne birçok yeniliğe imza atan Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 18 Ağustos 2017 Cuma günü Amfi tiyatroda Ozan Nihat konseri düzenlenecek. Halk oyunları gösterileri ve Ozan Nihat konserine tüm Milaslıları davet eden Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

“Binlerce yıllık farklı kültürel yaşam anlayışı ile bu günlere gelen aziz Türk milleti, maalesef ne zamanki kültürel birliğinden uzaklaşmıştır o vakit birliği, gönül bağını, sevgi ve saygıyı ağır ağır kaybetmeye yüz tutmuştur.

Kültürel yaşantıların nakış nakış işlenmiş farklı güzellikleri ile harmanlandığı son yurdumuz Anadolu da, geçmişten bu güne süre gelen kültürel dayanışmaların başında da Yarenlik kültürü gelmektedir. Dayanışma, birlik, yardımlaşma ve gönül seferberliği olarak da tanımlanabilen bu kültürel faaliyet, maalesef günümüzde manevi işlevini yitirmeye doğru yol almaktadır. Oysa Türk milletini ayakta tutan, birliğini tesis eden ve manevi anlamda başlıca dayanak kültürel birleşme olduğu halde, bu tükenişi acılı gözlerle seyretmekteyiz.

Tüm bu vahim tablo ülke olarak önümüzde dururken, Milas Ülkü Ocakları olarak var oluş sebeplerimizden olan kültürümüzü yaşatmak adına, sorumluluk bilinci ile üzerimize düşeni yapmayı şiar edinmiş ve bu hususta gerekli çalışmaları daha aktif olarak hayata geçirmek adına faaliyetlerimizi arttırmış bulunuyoruz.

Bu çalışmalardan birisi de, 18 Ağustos 2017 Cuma günü saat 20.00 itibarı ile Atatürk Kültür Merkezinde (Amfi tiyatro), bütün halkımıza açık olarak gerçekleştirecek olduğumuz "Yaren Gecesi" adlı program olacaktır. Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı eğitim kurumlarımızın halk oyunları ekiplerinin gösterileri ve akabinde 50. sanat yılını kutlayan Ozan Nihat hocamızın konseri ile renklenecek olan programımıza bütün halkımız davetlidir.

Hatırlatmak isterim ki, kültürümüze sahip çıktığımız kadar bir, iri ve diri olabiliriz. Maneviyatımıza sahip çıkmak adına bütün vatandaşlarımızı programımıza bekler, saygı ve muhabbetlerimi sunarım.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500