Advert
Advert
Advert

STRATONİKEİA’DA İDİL BİRET RÜZGARI…

STRATONİKEİA’DA İDİL BİRET RÜZGARI…
Bu içerik 1451 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İdil Biret ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası’nın sahne aldığı konser büyük ilgi gördü…

Piyano ve Devlet Sanatçısı İdil Biret ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası konseri Pazartesi günü Gladyatörler ve aşkın kenti Stratonikeia’da gerçekleşti. Yoğun bir katılımın olduğu konserde oturma yeri bulamayan vatandaşlardan bazıları yerde ve bazıları da tarihi mermerlerin üzerine oturarak konseri takip etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Yatağan Belediyesi iş birliğinde düzenlenen konser bölgedeki vatandaşların yanı sıra Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye gibi tatil bölgelerinde bulunan yerli turistlerden de ilgi gördü.

Konser sonrasında konuşan piyano ve Devlet Sanatçısı İdil Biret “Gladyatörler ve aşkın kenti Stratonikeia’da konser vermek büyük bir mutluluk. Büyük bir kalabalık önünde böyle bir ambiyansta konser vermenin heyecanı bambaşka. Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası ile birlikte eserleri seslendirmekten de keyif duydum. Orkestra ekibine ve böyle bir orkestrayı kuran Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü tebrik ediyorum. Konserin başından sonuna kadar gösterilen ilgi için de herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“Stratonikeia sanata kucak açan yuva olacak”

Konser sonunda bir konuşma yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Stratonikeia’da gerçekleşen konserin bir ilk olduğunu, devamının da geleceğini belirtti. Başkan Gürün konuşmasında “Stratonikeia yüzyıllar sonra bu kadar geniş bir kitleye ev sahipliği yaptı. Buna vesile olan çok değerli devlet sanatçımız İdil Biret, Aspendos’ta ilk konser veren kişi. Ve bunun sonrasında da Aspendos çeşitli etkinliklere sahne oldu. Gladyatörler ve aşkın kenti Stratonikeia’da da ilk konserini veren değerli sanatçımıza bu güzel akşam için tüm katılımcılar adına teşekkür ediyorum. Bundan sonra burası sanata kucak açan yuva olacak” ifadelerini kullandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500