Advert
Advert
Advert

BOYD’DAN HÜKÜMETE ÇAĞRI…

BOYD’DAN HÜKÜMETE ÇAĞRI…
Bu içerik 984 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

BOYD Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Karcılıoğlu bir açıklama yaparak, son üç yıldır ülkemizde yaşadığımız olumsuz olaylar, 15 Temmuz Darbesi, deprem, fırtına derken turizmin durma noktasına geldiği ifade edilerek; hükümetten bayram tatilinin uzatılmasını talep etti.

BOYD Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Karcılıoğlu’nun konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Son üç yıldır Ülkemizde yaşadığımız olumsuz olaylar, 15 Temmuz Darbesi, Deprem, Fırtına derken Turizm durma noktasına gelmiş, Tüm bu olumsuzluklara bağlı olarak Avrupa turizmindeki ciddi düşüş nedeniyle de Otelcilerimiz hayatta kalıp kalmama durumunda yaşam mücadelesi verir olmuşlardır.

 Tüm bu olumsuzluklara bağlı olarak Avrupa turizmindeki ciddi düşüş nedeniyle de Otelcilerimiz hayatta kalıp kalmama durumunda yaşam mücadelesi verir olmuşlardır.

Bu nedenle, ikinci kriz yılının da tamamlanmakta olduğu bu günlerde, gerekli önlemler alınmadığı taktirde hazin son kaçınılmaz olacaktır.

Turizmciler gururludurlar, “kan kusup kızılcık şerbeti içtik” derler…Ancak durum farklıdır ve başta otelcilerimizin büyük bir bölümü borç ve kredi batağı içerisindedirler…

Kötü bir sezon geçiren turizm sektörünün, sezon sonu için “Can Simidi” olacak Kurban Bayramı Tatilinin 30 Ağustos Zafer Bayramımızın ardından başlaması ve arada verilecek iki günlük “İDARİ TATİL” in bir nebze nefes aldırabilecek olması açısından çok önemli görüyoruz.

Bu nedenle başta yeni Turizm Bakanımız olmak üzere hükümetimizden bayram tatilinin uzatılmasını talep ve rica ediyoruz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500