Advert
Advert
Advert

EK BİNA İÇİN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI…

EK BİNA İÇİN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI…
Bu içerik 5252 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz ‘Eğitim Gönüllüsü’ merhum Dr. Mete Ersoy’un eşi Günseli Ersoy, merhum Ersoy için düzenlenen törende; CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, Milas Kaymakamı Eren Arslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’dan bir talep de bulundu…

Eğitim alanında yaptıklarıyla Milaslıların gönlünde taht kuran merhum Dr. Mete Ersoy için kendi adına yapılan okulda düzenlenen törende, merhum Ersoy’un eşi Günseli Ersoy, Dr. Mete Ersoy ilk ve ortaokulun arkasında temeli atılan ancak bugüne kadar tamamlanamayan bina için yetkililerden yardım istedi.

Binanın yapımı için anlaşılan müteahhide bir türlü ulaşamadıklarını söyleyen Günseli Ersoy, gözyaşları içerisinde; “Eşim hayatta iken ek binanın yapımı için hesaplanan tüm maliyeti peşin olarak ödemiş ve en kısa zamanda binanın yapılmasını istemişti. Tüm projeler hazırlandı, gerekli izinler alındı ve Vali Bey gelecek diye göstermelik bir temel atıldı. Ancak sonrasında hiçbir şey yapılmadı.

Müteahhitle defalarca görüşüldü fakat bir sonuç elde edilemedi. Eşimin, yapmak istediği daha pek çok şey vardı ancak en önemlilerinden biri de bu ek binanın tamamlanmasıydı.  Rahmetli eşim son günlerde bunu hep dile getirdi. Müteahhit ile görüşmeye çalıştı ancak telefonlarına bile cevap alamadı. Sizlerden, merhum eşimin hatırasını yaşatacak bu eserin bir an önce yapılmasını sağlamanızı istiyorum” dedi.

Günseli Ersoy’u büyük bir dikkatle dinleyen Milas Kaymakamı Eren Arslan, konuyu bildiğini ve müteahhit ile ilgili yasal sürecin başlatıldığını söyleyerek; “Sonuna kadar da takipçisi olacağız. Böyle bir eserin ilçemize kazandırılması en az merhum Dr. Mete Ersoy Bey kadar bizleri de sevindirir. Konuyla ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşacağız” diyerek, gelişmeleri aktardı.

Ersoy’u dinleyen CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ da konuyla ilgileneceğini, yapılması gereken ne varsa hem merhum Dr. Mete Ersoy’un anısını yaşatma, hem de Milas’ın eğitimde yeni bir esere sahip olması adına konuyu takip edeceğini ve yaşanan gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağını söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500