Advert
Advert
Advert

MİLAS - YATAĞAN KARAYOLU ÇÖZÜME KAVUŞUYOR…

MİLAS - YATAĞAN KARAYOLU ÇÖZÜME KAVUŞUYOR…
Bu içerik 3301 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2012 yılında tamamen bitirilerek hizmete sunulması planlanan ancak çeşitli nedenlerle yarım kalan 33 kilometrelik Milas – Yatağan arasındaki bölünmüş yolda yarım kalan 8 kilometrelik bölümünde çalışmalara yeniden başlandı…

Milas-Yatağan Karayolu’nda 5 yıl aradan sonra bölünmüş yol çalışmalarına yeniden başlandı. Birçok ölümlü ve yaralanmalı kazaların meydana geldiği, toplam 33 kilometrelik bölünmüş yolun büyük bir bölümü tamamlanmış, 8 kilometrelik bir bölüm kalmıştı. Çeşitli nedenlerle yarım kalan bölümde çalışmalar yeniden başladı.

Vatandaşlarda memnuniyet yarattı…

Dönemin Muğla Valisi Fatih Şahin, il genelinde yapımı devam eden bölünmüş yolların son durumlarını yerinde incelemiş, o dönem karayollarında görev yapan 26. Şube Şefi Atilla Okyay ve şantiye şefi Mustafa Tuna’dan bilgi almıştı. Vali Şahin’e verilen bilgide, yöredeki bölünmüş yol çalışmalarının 2012 yılı sonuna kadar tamamen biteceği belirtilmişti ancak yol yapım ihalesini alan firma sahibinin ölümü sonrasında çalışmalar durdurulmuştu.

Kalan bölüm için yeniden ihale açıldı ve ihaleyi alan firma tarafından çalışmalar yeniden başlatılırken, en kısa zamanda tamamlanacağı belirtildi. Başlayan yol çalışmaları ise yöre halkında memnuniyet yarattı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500