Advert
Advert
Advert

ALİ GÖKTEN MİMARLIK STÜDYOSU AÇILDI…

ALİ GÖKTEN MİMARLIK STÜDYOSU AÇILDI…
Bu içerik 4936 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yıldızı parlayan inşaat sektörünün ana unsurlarından olan mimarlık hizmetleri, açılan yeni işletmelerle sektöre yön vermeye devam ediyor… İlçemizde de her geçen gün sayıları artan mimarlık ofislerine bir yenisi daha eklendi…

İlçemiz Hacıilyas Mahallesi Ulusal Egemenlik Caddesi üzerinde, ilçemizin tanınmış diş hekimlerinden Mustafa Gökten’in oğlu Ali Gökten’e ait mimarlık ofisi, güzel dileklerle açıldı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Mimarlar Odası İlçe Temsilcisi Ayşegül Keskin, ilçemizdeki birçok mimar ve Gökten ailesinin katıldığı açılışta, Belediye Başkanı Muhammet Tokat, gençlik yıllarından tanıdığı Gökten Ailesi’ne ait bir açılışta olmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Mimarlık camiası bir nefer daha kazandı. Özellikle bu binaların dizaynı geçmiş yıllardan farklılık kazanarak, her geçen kendini yenileyen bir hale geldi. Geçmişte bir masa, bir sandalye ile kurulan ofisler bugün, içerisi daha ferah, görüntü açısından daha şık ve içinde bulunanların her türlü ihtiyacının karşılandığı bir konsepte düzenleniyor. Özellikle mimarlarımız, mühendislerimiz, modern bir şekilde oluşturdukları bürolarda mesleklerini icra ediyorlar.

İlçemizdeki mimar kardeşlerimizin sayılarının artmasıyla, geleceğe dönük umutlarım daha artıyor. Çünkü bu mesleği icra edenler, bir yandan binaların sağlam olmasına önem verirken, diğer yandan da her türlü modernizasyonu sağlıyorlar. Bu da bir kentin mimari kimliğini ortaya çıkarıyor. Meslek odaları ve belediye olarak her yeni projeye daha bir dikkatle bakıyor, projenin kent kimliğimizi bozmayan bir nitelik taşımasına özen gösteriyoruz. Bu konuda özellikle meslek odalarımızla ciddi bir işbirliği içerisindeyiz.

Bugün bu yapıların içinde biz yaşıyoruz, yarın bizden sonra gelecek nesiller yaşamaya devam edecek. Hatırlanacağı gibi yakın bir zamanda ciddi bir deprem tehlikesi atlattık. Aslında bu tür doğal afetler bizlere, özellikle içinde yaşadığımız binaları nasıl yapmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. Dolayısıyla bugün mimarlık ve mühendislik mesleği, eskisinden daha çok önem kazanmaktadır.

İlçemizdeki mimarlık mesleğine katkıda bulunacak Ali Gökten kardeşimizin ofisinde, ilçemizin geleceğine çok güzel katkılar sunan projelerin yapılacağı inancındayım. Mimarımızı ve ailesini kutluyor, yeni işyerinin ilçemize ve sektöre hayırlı olmasını diliyorum.”

Yapılan konuşmanın ardından Ali Gökten Mimarlık Stüdyosu; Başkan Tokat, Oda Temsilcisi Keskin, işyeri sahibi Ali Gökten ve diğer misafirlerin birlikte kestiği açılış kurdelası ile hizmete girdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500