Advert
Advert
Advert

TÜM ŞEHİTLER İÇİN LOKMA…

TÜM ŞEHİTLER İÇİN LOKMA…
Bu içerik 1194 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Yörük Obaları Derneği, kendi dernek binaları önünde Milas halkına lokma dağıttı…

Dernek hizmet binası olarak kullanılan Hacıilyas Mahallesi Menteşe Caddesi üzerinde, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitler için dağıtılan lokma etkinliği ile ilgili kısa bir açıklama yapan Milas Yörük Obaları Derneği Başkanı Erkan Turgut, şunları söyledi:

“Üzerinde yaşadığımız bu cennet vatan için gözünü kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi unutmamız mümkün değil. Dernek olarak bu anlamda başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitlerimizin ruhu için böyle bir etkinlik düzenledik. Dernek binamız önünde gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğe, Milas halkı da büyük ilgi gösterdi. Onlara da teşekkür ediyoruz.

İlerleyen süreçte bu konuda daha farklı adımlar da atmayı planlıyoruz. En azından şehit ailelerine ve gazilerimize ekonomik katkıda bulunmayı, belki şehitlerimizin bize emanet ettiği çocuklarımıza eğitim bursu vb. konularda dernek olarak gereken duyarlılığı göstereceğiz. Bunu bir zorunluluk olarak değil, yapmamız/yerine getirmemiz gereken bir görev olduğu bilinciyle hareket ederek, elimizden geleni sunmaya çalışacağız.”

Düzenlenen etkinliğe Dernek Başkanı Erkan Turgut’un yanı sıra dernek yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500