Advert
Advert
Advert

YENİ ODA BİNASI YAKINDA HİZMETTE…

YENİ ODA BİNASI YAKINDA HİZMETTE…
Bu içerik 1657 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yaklaşık 5 yıl önce yapımına başlanan Milas Ziraat Odası’na ait yeni hizmet binasında mutlu sona yaklaşıldı… Yakın bir süreçte hizmete girecek olan binada, A’dan Z’ye her konuda çiftçinin ihtiyaçları karşılanırken, Oda Başkanı İsmail Atıcı; “Çiftçinin alın teriyle ödediği aidatları heba etmedik ve yeniden kendisine hizmet için harcadık” dedi…

Arsa bedeli dahil yaklaşık bir milyon beş yüz bin liraya mal olan Milas Ziraat Odası’nın yeni hizmet binası, yakın bir süreçte hizmete girmeyi beklerken, Oda Başkanı İsmail Atıcı, Milaslı çiftinin her türlü ihtiyacının karşılanacağı yeni binanın resmi açılışı için gün saydıklarını söyledi.

Yeni hizmet binasında devam eden çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Oda Başkanı Atıcı, inşaat temelinin yaklaşık 5 yıl önce atıldığını belirterek; “5 yıldan beri kademeli olarak çalışmalar devam ediyor. Bugüne kadar arsa bedeli hariç harcana maliyet bir milyonu buldu. Geriye kalan eksikler için de yine yaklaşık bir yüz bin lira daha harcanacak. Arsa bedelini de eklediğiniz de yeni hizmet binasının toplam maliyeti 1,5 milyon lirayı bulacak.

Fiziken binanın bir eksiği kalmadı. Şu anda çevre düzenlemesi yapılıyor ancak Milas-Söke Karayolu üzerindeki yerimizin ön tarafında, yöresel ürünlerimizi sergileyebileceğimiz bir showroomun ihalesi yapacağız. Burada zeytin ve zeytinyağımız başta olmak üzere bal ve tarihi Milas halılarının tanıtımı ve sunumu yapılacak. Bugüne kadar her fırsatta dile getirmiştik, Milas’ımızın değerlerini sergileyebileceğimiz bir yerimiz yoktu, binamızın açılışıyla birlikte bu eksikliğimizi de gidermiş olacağız” dedi.

Açılış tarihi, Zeytin Hasat Şenliği…

Yeni hizmet binasının resmi açılış tarihini, bu sene 4’ncü kez düzenleyeceğimiz Zeytin Hasat Şenliği’ne denk getirmeyi düşündüklerini belirten Oda Başkanı İsmail Atıcı şöyle devam etti: “Daha önceden görüşmüştük, Genel Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar,  binamızın resmi açılışına bizzat katılmak istediğini söylemişti. Umarım o gün kendisi de aramızda olur.”

300 kişilik konferans salonu…

Yeni hizmet binasında; gübre, tohum, ilaç, tarım alet ve makinalarının satılacağını, bunun yanı sıra da çiftçilerin her türlü resmi işlemlerinin yapılacağını kaydeden Başkan Atıcı; “Yeni hizmet binasında tüm büro işlemleri de burada yapılabilecek. Binamızda, yaklaşık 300 kişilik bir de konferans salonumuz hizmet sunacak. Burada, çiftçimize yönelik her türlü bilgilendirme, eğitim çalışmaları yapılırken, ihtiyaç duyulması halinde ilçedeki diğer kurum ve kuruluşlar da toplum yararına yapılacak her türlü toplantı için burayı kullanabilecekler” dedi.

Eski bina şube olarak hizmet sunacak…

Halihazırda Milas Ziraat Odası’nın hizmet binası olarak kullanılan yerin, şube görevi yapacağını belirten Oda Başkanı Atıcı; “Çiftçilerimiz her türlü resmi işlemini ve tarımsal ihtiyaçlarını oradan da temin edebilecekler. Belki ilk başlarda yeni binayı uzak olarak görebilir ve buraya gelmek istemeyebilirler ancak ilerleyen süreçte çiftçiye her türlü hizmeti yeni binamızda vereceğiz” dedi.

“Alınteri ile ödenen aidatlar, hizmet olarak geri dönüyor”

Yeni hizmet binası için harcanan maliyetin, çiftçilerden alınan aidatlarla karşılandığını söyleyen Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı; “Her ne kadar üye sayımız çok olsa da toplanan aidat miktarlarına bakıldığında bu bina için harcanan emek ve paranın ne denli kıymetli olduğu anlaşılacaktır. Çiftçimizin alınteriyle kazandığı ve ödediği aidatların kuruşunu heba etmeden toplanan paraları kendilerine hizmet olarak geri döndürmeye özen gösteriyoruz. Bugüne kadar Oda yönetimi ve Oda Meclisi olarak bu düşünceye önem verdik. Güzel Türkçemizde, ‘eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri’ diye güzel bir söz vardır ya işte bu söz, tam da bizim yapmak istediğimizi ortaya koyuyor” dedi.

Başkan Tokat'a teşekkür...

Yeni hizmet binasının çevre düzenlemesi ile ilgili Milas Belediyesi'nden ciddi bir katkı aldıklarını belirten Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı; "Bu konuda başta Milas Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Tokat olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Bu çalışmada bizlerle birlikte olmaları, bir anlamda çiftçiye verdikleri değeri göstermektedir" dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500