Advert
Advert
Advert

MİLAS MERKEZLİ DEPREMLER ÜRKÜTÜYOR…

MİLAS MERKEZLİ DEPREMLER ÜRKÜTÜYOR…
Bu içerik 10951 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Gökova Körfezi’nde 21 Temmuz Cuma günü saat 01.31`de meydana gelen, Bodrum başta olmak üzere bir çok il ve ilçede hissedilen 6.6 şiddetindeki depremin ardından, Milas merkezli depremler meydana gelmeye başladı… Bodrum depreminden sonra Milas’ın 10 ayrı mahallesinde deprem meydana geldi… 3.4 ile 1.4 şiddetleri arasında meydana gelen 21 ayrı depremin 14’ü, 25 Temmuz Salı günü gerçekleşti…

Gökova Körfezi içinde Bodrum’un Bitez Mahallesi’ne yaklaşık 10 kilometre kadar uzaklıkta denizde meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremin ardından Gökova Körfezi başta olmak üzere Bodrum’da sık sık artçı depremler meydana gelmeye devam ediyor. İlçemizden de hissedilen bu depremler vatandaşların korku dolu anlar yaşamasına neden oluyor.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem – Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi verilerine göre ilçemizden de hissedilen depremlerin bir bölümünün artçı değil, ilçemizde merkezli ayrı depremler olduğu tespit edildi.

21 – 26 Temmuz tarihleri arasında ilçemiz Beyciler, Demirciler, Kuzyaka, Karacahisar, Hasanlar, Fesleğen, Söğütçük, Korucuk ve Derinci mahalleleri merkezli en büyüğü 3.4 en küçüğü ise 1.4 şiddetinde 21 ayrı deprem meydana geldi. En fazla deprem ise 25 Temmuz Salı günü Beyciler, Demirciler, Kuzyaka ve Fesleğen bölgesinde gerçekleşti. 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem – Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi verilerine göre 21 – 26 Temmuz tarihleri arasında Beyciler mahalle merkezli en büyüğü 3.4 en küçüğü 1.9 olmak üzere 5 deprem, Demirciler mahalle merkezli en büyüğü 2.6, en küçüğü 2.0 olmak üzere 3 deprem, Kuzyakaya mahalle merkezli en büyüğü 2.6, en küçüğü 2.5 olmak üzere 2 deprem, Karacahisar mahalle merkezli en büyüğü 1.9, en küçüğü 1.4 olmak üzere 2 deprem, Fesleğen mahalle merkezli en büyüğü 2.7, en küçüğü 1.6 olmak üzere 4 deprem meydana geldi. Aynı tarihler arasında ayrıca Hasanlar mahalle merkezli 2.3, Söğütçük mahalle merkezli 2.0, Korucuk mahalle merkezli 1.7, Derince mahalle merkezli 2.1 ve Çiftlikköy mahalle merkezli 2.0 şiddetinde deprem oluştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Haberci 2     0000-00-00 (Devam)Aksi halde diger sekliyle gnlerimiz gecelerimiz endise ve korkuyla geciyor,tabii ki kndmzce ve tavsiye olunan sekilde uygulama ve onlem almaya calisiyorz fkat yine de urkutucu.bense artik psbt(post travmatik stres bozklugu) dgru gdyruz ;)
Haberci     0000-00-00 Evet,bu durumlari hissediyor ve ilgili ksynaklardan takibini sagliyoruz.bu durumlarin haber niteliginde yansitilmasi ve psylasilmasini toplum bilinci acisindan takdir ediyoruz.fakat konu genelinin bilimsel muhatap veya yetkililerce de (yerel veya ulusal) degerlendirilip,ne anlama geldiginin,ileriki gunlerde farkli bir fay hareketinin,bunun buyuklugunun,beklenip beklnmedigi vs. Gbi somut veriler ile,haberin devamini milas vatandasi ve medya takipcisi olrak sizlerden beklmemekte ve ricaci olmktym.