Advert
Advert
Advert

İMİ’DEN ‘İKİ’ BİRİNCİ ÇIKTI…

İMİ’DEN ‘İKİ’ BİRİNCİ ÇIKTI…
Bu içerik 4692 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizdeki özel eğitim kurumlarından İmi Koleji, bu sene kendi alanlarında Milas birincisi olan iki öğrencisi ile gururlanıyor…

Okul Müdürü Ersin Ayaz ile birlikte, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret ederek, başarılını paylaşan Mehmet Çakar ve Galip Can Kabak, hedeflerinin tıp eğitimi almak olduğunu söyledi.

Okul Müdürü Ersin Ayaz öğrencilerinden Mehmet Çakar’ın MF3 puan türünde Türkiye 3.408’ncisi, Galip Can Kabak’ın ise yine MF3 puan türünde Türkiye 7.611’ncisi olduğunu belirterek, her iki öğrencinin de kendi alanlarında Milas birincisi olduklarını söyledi.

Her iki öğrenciyi de kutlayan Milas Kaymakamı Eren Arslan, ilçe olarak bireysel başarılardan çok, genel başarıyı hedeflediklerini ve bu yönde çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek; “Bizim için devlet okulu veya özel okul ayırımı söz konusu değildir. Son yıllarda özel okullar ciddi anlamda yatırım yapmaktadırlar. İşte bu yatırımların bir sonucu olarak bugün iki öğrencimizin başarısını paylaşıyoruz. Ancak bizim hedefimiz bireysel başarılardan çok, ilçe olarak genel başarıyı yakalamaktır. Bu anlamda başlatılan çalışmalar da hızla devam ediyor” dedi.

İmi Koleji Müdürü Erhan Ayaz ise; “2016 YGS-LYS sonuçları ile başlayan, bireysel sonuç ve genel ortalama başarımız 2017 YGS-LYS sonuçlarında da bozulmadı. 2017 YGS sonuçlarına göre 12.sınıflar arasında Milas ilçe genelinde en yüksek sahip olan öğrencimiz Galipcan Kabak, 12 Temmuz 2017'de açıklanan LYS sonuçlarına göre de sayısal puan türünde birinciliğini korumuştur. Ayrıca 2016 LYS sonuçlarına göre MF3 Puan türüne göre ilk 18000 de olan Mehmet Çakar isimli öğrencimiz başarı algısını ve medeni cesaretini yüksek tutup, bir yıl daha sınava hazırlanmış, bu yıl aynı puan türünde Türkiye genelinde MF3 Puan türüne göre 3408. sıraya yükselmiştir. Kurum olarak birincilikler kadar kitlesel başarıyı da önemsiyor ve sınavlara katılan tüm öğrencilerimizin sonuçları ile gurur duyuyoruz. Başarılarımızda emeği geçen öğrenci, öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.

Öğrencilerini hayata eksiksiz hazırlamayı hedefleyen bir kurum olarak, öğretmenlerimizin, ülkemizin en iyi eğitim bilimcilerinden hizmet içi eğitimler almalarını destekliyoruz. Her kademeden aldığımız öğrencilerimizin yabancı dil ağırlıklı eğitim almaları ve bir üst öğrenim basamağına hazır olarak mezun etmeyi hedefliyoruz.2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı eğitim kadromuz ve okulumuz hakkında detaylı bilgiyi web sayfamızdan edinebilirsiniz" dedi.

Her iki öğrenciyi kutlayan ve günün anısına onlara küçük birer hediye veren Milas Kaymakamı Eren Arslan, toplantıya katılan basın mensuplarına da, 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramı nedeniyle bir sürpriz yaptı.

Üzerinde çeşitli gazete başlıklarının basılı olduğu bir pastayı, basın mensuplarıyla birlikte kesen Milas Kaymakamı Eren Arslan, tüm basın çalışanlarının günü kutladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500