Advert
Advert
Advert

UTKU’DAN, ‘TUTKUM’ RESİM SERGİSİ…

UTKU’DAN, ‘TUTKUM’ RESİM SERGİSİ…
Bu içerik 3050 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Polis Memuru İsmail Utku’nun ‘Tutkum’ isimli resim sergisi, 23 Temmuz 2017 Pazar günü saat 19.00’da Turgutreis D – Marin Yat Club de sergilenmeye başlanacak.

Turgutreis D – Marin Yat Club sergi programı kapsamında Milas-Bodrum Havalimanında polis memuru olarak çalışan Polis Memuru İsmail Utku ‘Tutkum’ isimli kişisel sergisini sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Resim yapmanın kendisini uyumaktan daha fazla dinlendirdiğini ifade eden 43 yaşındaki iki çocuk babası Ressam Utku, "Resime aşık biri olduğum için mesai saatleri dışında bol bol resim yapıyorum. Genellikle Milas'ta gündelik yaşam, göç, kaybolmaya yüz tutan meslekler, insan, doğa, atlar, deniz ve tüm bunlarla birlikte sevgiyi anlatmaya çalıştım. Sergiyi gezenlerden çok güzel geribildirimler alıyorum. Türk Polis Teşkilatı'nı konu edinen yağlıboya tablolar da çalışıyorum. İnşallah bu eserlerimle de sergi açmaya devam edeceğim" dedi.

Resime başlama hikayesini de anlatan İsmail Utku; “Anadolu’nun bir köyünde olmama rağmen şansımdan ilkokul öğretmenim ressamdı. Okulumuzun duvarına Atatürk portresi çalışmıştı. Bu beni çok etkiledi, bize resmi sevdirdi... O’nun tayininin çıkıp gitmesiyle durağan bir surece gecen resim aşkı ortaokul yıllarında hediye edilen yağlıboya malzemelerle canlandı. Mesleğe başladığım 98’li yıllarda artik tamamıyla resim bende vazgeçilmez bir tutku, yaşam bicimi oldu. Yağlı boya tuval üzeri genelde kendi çekmiş olduğum fotoğrafları yorumlayarak realist çalışıyorum. On yılı aşkın süredir kişisel sergiler açıyorum. Bu sergi 18. kişisel sergim olacak” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500