Advert
Advert
Advert

ORKÖY KREDİLERİ ORMAN KÖYLÜSÜNE DEVA OLDU…

ORKÖY KREDİLERİ ORMAN KÖYLÜSÜNE DEVA OLDU…
Bu içerik 1253 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı orman köylerinde yaşayan vatandaşlara destek vermeye ve gelir düzeylerini artırmaya devam ediyor…

Bakanlık tarafından orman köylerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler ülke genelinde ara vermeden uygulanıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nce (OGM) bu projelerin devam ettiği Muğla’da orman mahallelerinde yaşayan vatandaşlara 2003 yılından bu yana yaklaşık 22 milyon 500 bin TL kredi desteği verildi.

Muğla’ya Yaklaşık 22,5 Milyon TL Kredi…

Bölgelerin coğrafi şartları göz önüne alınarak uygun projeleri hayata geçiren Bakanlık Muğla’da da süt sığırcılığı, güneş enerjisi ve fenni arıcılık başta olmak üzere birçok alanda orman mahallelerinde yaşayan vatandaşlara yaklaşık 22 milyon 500 bin TL kredi desteği sağladı.

2003 yılından bu yana toplamda şehirde 4 bin 111 aileye destek veren Bakanlık, 2017 yılı için de 200 aileye 2 milyon TL destek vermeyi hedefliyor.

“Destek Vermeye Devam Edilecek”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak orman köylülerini düşündüklerini, onların kalkınmalarını desteklemek gayesiyle birçok proje geliştirdiklerini ve bu projelerle vatandaşlara ilave istihdam alanları oluşturduklarını ifade etti.

Ayrıca orman alanlarında yürütülen faaliyetlerde orman köylülerini işçi olarak çalıştırdıklarını kaydeden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu yıl da bu tür projeleri çeşitlendirerek destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500