Advert
Advert
Advert

ALT GEÇİT REVİZE EDİLİYOR…

ALT GEÇİT REVİZE EDİLİYOR…
Bu içerik 2961 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Amacına uygun kullanımı ile ilgili kamuoyunun gündemine belirli aralıklarla giren 23 Nisan Okulu’nun bulunduğu bölgedeki alt geçit, revize ediliyor…

Eğitim-öğretim döneminde özellikle öğrencilerin kullanmak istediği ancak yeterli aydınlatma olmaması, aşırı yağışlar sonrası yağmur sularının alt geçide dolması en önemlisi de içerisinde birçok evsel atıklar nedeniyle ‘çöplük’ görüntüsü yaratması nedeniyle kullanılmayan ve atıl durumdaki alt geçit, başlatılan revize çalışmasıyla işlevlik kazandırılıyor.

Kısa bir süre önce Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce başlatılan revize çalışmaları hızla sürdürülürken alt geçit, okulların açılışına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Geçmiş yıllarda meydana gelen kazalarla da sıkça kamuoyunun gündemine giren alt geçit ile ilgili başlatılan revize çalışması, mahalle sakinlerinde memnuniyet yaratırken, okula giden çocuklar başta olmak üzere tüm mahalle sakinlerinin güvenli bir şekilde altgeçidi kullanmalarıyla, olası kazaların da önüne geçileceği belirtildi.

Başlatılan çalışma ile ilgili Milas Kaymakamı Eren Arslan ise konuyla ilgili vatandaşların kendisine birkaç kez şikayette bulunduğunu, yerel yöneticiler ve konunun asıl sorumlusu Karayolları Bölge Müdürlüğü’nü arayarak, durumdan haberdar edildiklerini belirterek; “Büyükşehir belediyemize bağlı itfaiye ekipleri ve zabıtayı arayarak ilk başta alt geçidin temizliği sağlandı, ardından da Karayolları Bölge Müdürlüğümüz tarafından bir revize çalışması başlatıldı. Düzenlemenin ardından alt geçit, tam anlamıyla işlevlik kazanacak. Temiz tutulması konusunda semt sakinlerinden azami dikkat etmelerini beklerken, bizler de belirli aralıklarla gerekli kontrolleri yapacağız.

Geçmişte birileri tarafından farklı amaçlar için kullanılan alt geçidi bundan böyle vatandaşlarımız güvenli bir şekilde kullanacaklar” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500