Advert
Advert
Advert

TEHLİKE YOK, KÖTÜ GÖRÜNTÜ VAR…

TEHLİKE YOK, KÖTÜ GÖRÜNTÜ VAR…
Bu içerik 2372 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi’ne dönüşmesiyle köy statüsünden mahalleye dönüşen ve ilçemize en yakın yerleşim birimi olan Kırcağız’da, atık vaziyette bekleyen su şebeke boruları ve Aydem Müdürlüğü tarafından elektrik direkleri yenilenirken, eski direklerin gelişigüzel bölgeye bırakılması mahalle sakinlerinde tedirginlik yarattı…

Mahalle sakinleri tarafından dile getirilen rahatsızlık üzerine gazetemiz tarafından yapılan araştırma sonrasında mahalle muhtarı Fikret Turgut, tedirginlik yaratan konulara açıklık getirdi.

Asbest boru değil…

DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından açılan ihaleyi alan firma tarafından bölgenin su şebekesinin büyük ölçüde yenilendiğini ve kimi yerlerde meydana gelen arıza nedeniyle de birçok borunun değiştirildiğini, borulardan arta kalanların ise, gelecekte meydana gelecek arıza nedeniyle mahalle muhtarlığına bırakıldığını belirten Kırcağız Mahalle Muhtarı Fikret Turgut; “döşenen borular öyle iddia edildiği gibi kanserojen madde içeren Asbest boru değil. Son dönemlerde tarımsal sulamada da kullanılan cinsten borulardır. Yani insan sağlığını doğrudan tehdit eden bir boru cinsi değildir. Öte yandan doğaya ve insan dışındaki canlılara da zarar verecek bir durum söz konusu değildir.

Aşırı rüzgar nedeniyle bir miktar boru çevreye dağılmış ve kötü bir görüntü yarattığı doğrudur ancak bugüne kadar özellikle çocukların bu boruların içinde oynadığını görmedim. Bu konuda bana ulaşan herhangi bir bilgi de yok” dedi.

Aydem direkleri kaldıracak…

Mahalle içerisinde elektrik direklerinin de Aydem Müdürlüğü tarafından yenilendiğini ve sökülen eski direklerin gelişigüzel bırakıldığını doğrulayan Mahalle Muhtarı Turgut; “Bu konuda da muhtarlık olarak yazılı müracaatımızı yaptık. Birkaç defa da bu konuda yetkililerle şifahen görüştük. En kısa zamanda eski direkleri kaldıracaklar” diyerek, malzemelerin insan sağlığı açısından bir tehlike oluşturmadığını ancak kötü bir çevre görüntüsü yarattığını söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Özlem Kesken     0000-00-00 Muhtar görmedim demiş! Çocuklar yokuş yukarı taşıyor sonra içine girip yokuş aşağı yuvarlanıyorlar. Kaç kez uyardım çocukları. Yanlışı görmek için illa bir kaza olması lazım herhalde.