Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

GELECEĞİN KARİKATÜRİSTLERİ YETİŞİYOR…

GELECEĞİN KARİKATÜRİSTLERİ YETİŞİYOR…
Bu içerik 1465 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından yaz döneminde açılan karikatür ve resim kursu devam ediyor.

İlk ve ortaokullar düzeyinde açılan kursa katılan öğrenciler çalışmalarını Mehmet Nergiz yönetiminde Hacıali Ağa Konağı içerisindeki Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de sürdürüyor.

Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında devam edecek olan kurs Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 16.00 ile 18.00 saatleri arasında veriliyor.

Milas Belediyesi tarafından çocukların sosyal ve kültürel gelişimini artırmak amacıyla Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de başlatılan ücretsiz karikatür ve resim kursu ile çocuklar hem öğreniyor hem de eğleniyor. Haftanın iki günü karikatür kursuna katılan çocuklar, karikatür örnekleri el ve kol çizimleri, figürleri birleştirme, kompozisyon oluşturma gibi farklı konularda eğitim alıyorlar. 

Milas Belediyesi olarak çocuklara yönelik müzik, İngilizce, resim, satranç ve bunun gibi birçok alanda kurs faaliyetini yürüttüklerini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat;  “Milas’ta çocuklarımıza hiçbir ücret talep etmeden, çok özel hizmetler sunmaya devam ediyoruz. Kurslarımız, çocuklarımızın yeteneklerinin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Hem de hobi ediniyorlar. Onların gülümsemesi bizleri mutlu ediyor” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500