Advert
Advert
Advert

EFSANE SPORCU MİLAS’TA…

EFSANE SPORCU MİLAS’TA…
Bu içerik 1594 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türk karatesinin efsane ismi olan Haldun Alağaş, geçtiğimiz günlerde Milas’a gelerek önce Milas Belediye Başkanı ve Milas Belediyespor Kulübü Başkanı Muhammet Tokat’ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

3 Dünya ve 5 Avrupa şampiyonluğu bulunan Türk karatesinin efsane ismi Haldun Alağaş, Başkan Tokat’ı ziyaret ettikten sonra da Milas Belediyesi Karatespor Kulübü’nü ziyaret ederek, Belediyespor Karate Antrenörü Gazi Mustafa Yazıcığoğlu ve genç sporcularla bir süre antrenman yaparak, genç sporcularla sohbet etti.

Milas Belediyesi Karate Antrenörü Gazi Mustafa Yazıcıoğlu, karatenin efsane ismi Haldun Alağaş’ın ziyaretinin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek; “böylesine başarılı bir Sensei ve hoca ile birlikte olmak, bizler adına son derce mutlu edicidir” dedi.

Kendilerine örnek olarak Sensei Haldun Alağaş’ı aldıklarını da vurgulayan Gazi Mustafa Yazıcıoğlu; “karate sporunda hocamızın, Türk sporuna katkısı oldukça çok olmuştur” diyerek kendisine ziyaretinden dolayı teşekkür etiğini söyledi.

Haldun Alağaş Kimdir?

1970 İzmit doğumlu sporcumuz evli ve 2 çocuk babasıdır. Marmara Üniversitesi BESYO mezunudur.

Kocaeli Belediyesi Kağıtspor Kulübü Karate Sporu koordinatörüdür.

3 Dünya, 5 Avrupa ve 1 Akdeniz Oyunları karate şampiyonluğu başarısını yakalamış bir sporcumuzdur.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500