Advert
Advert
Advert

BİSİKLET VE DOĞA SEVGİSİ TÜKENMİYOR…

BİSİKLET VE DOĞA SEVGİSİ TÜKENMİYOR…
Bu içerik 2395 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas’ın ‘Bisikletli Süvariler’i, bisiklet sporunun önemini ve doğa sevgisini anlatmak adına sıcak yaz günlerinden serinletici bir etkinliğe imzalarını attılar.

Bisiklet sporunun tanınmış ve sevilen ismi Serdar Murat Sarı ve 3 bisikletli süvari gençin gerçekleştirdikleri bisiklet etkinliği 7-8-9 Temmuz tarihlerinde yapıldı.

Bisikletin sadece bir oyun ve eğlence aracı olmadığı gerçeğini vurgulayan bisikletli süvariler, Milas’ın artarak devam eden trafik çözümünde en etkili yolun bisiklet kullanmadan geçtiğini Milas kamuoyuna bir kez daha vurgulamak için 7 Temmuz’da Milas’ta başlayan Ören, Akyaka, Muğla’da devem eden ve Milas’ta sonlanan 190 Km’lik bir parkurda pedal çevirdiler.

Bisiklet turuna 6 kişi ile başlamak istediklerini belirten Serdar Murat Sarı çeşitli nedenlerden dolayı zorlu parkuru ancak 4 kişi tamamladıklarını söyledi.

Konu ile ilgili açıklama yapan bisiklet sporu sevdalısı ve MİDOBİS Üyesi Serdar Murat Sarı Ören, Akyaka, Muğla ve Milas parkurunun son derce zor bir etap olduğunu söyledi. 17 yaş altı, 2 genç sporcu Berkay Esenkaya, Dağlar Devecioğlu’nun bu zorlu parkurda ilk kez aralarında yer aldığını vurgulayan Serdar Murat Sarı genç sporcuların, 3 gün boyunca kamp ekipmanlarıyla turu başarıyla tamamlamalarının son derece sevindirici ve bisiklet sporu için umut verici olduğunu belirtti. Genç sporcular Berkay ve Dağlar ile birlikte bisiklet sporunun deneyimli sporcusu Cenk Sobucalı’nın da gerçekleştirdikleri zorlu bisiklet turunda kendilerine eşlik ettiğini söyleyerek, hem sporculara hem de kendilerine lojistik destek sağlayan Hakkı Özeten’e ve kendilerini ziyaret etme nezaketini gösteren Hikmet Koç’a teşekkür ettiğini söyledi.

Alatape ve Sakar rampalarında çok zorlandıklarını vurgulayan Serdar Murat Sarı her şeye rağmen bisiklet sporuna dikkat çekmek adına gerçekleştirdikleri turun başarıyla sonuçlanmasından büyük mutluluk duyduklarını da vurgulayarak; “yaz günlerinde de bisiklet ve doğa sevdamızdan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500