Advert
Advert
Advert

HABERSİZ SU KESİNTİLERİ ÇİLEDEN ÇIKARDI…

HABERSİZ SU KESİNTİLERİ ÇİLEDEN ÇIKARDI…
Bu içerik 3094 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas’ta herhangi bir duyuru yapılmadan gerçekleştirilen su kesintileri, vatandaşı çileden çıkardı…

İlçemizin çeşitli mahallerinde gerçekleşen su kesintileri Suyun herhangi bir duyuru yapılmadan kesilmesine bir anlam veremeyen vatandaşlar, su kesintisi ile ilgili bilgi almak istediklerinde ise Muğla Büyükşehir Belediyesi Muski su arıza hattı olan 444 48 01 ve ALO 185’i aradıklarında ise telefonlara cevap verilmediğinden şikayetçi.

Sıcakların yoğun olarak yaşandığı şu günlerde havaların sıcak olması nedeniyle suya daha çok ihtiyaç duyulduğunu anlatan vatandaşlar; “bizler her gün kesilen sudan bıktık. Ne evin işini yapabiliyoruz ne de işten geldiğimizde duşumuzu alabiliyoruz. Gün boyu ilçemizde birçok duyuru yapılıyor ancak su kesintileriyle ilgili bir duyuru yapılmıyor. Suyun ne zaman geleceğini bilmiyoruz. Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün internet sitesindeki su kesintileri bölümüne girdiğimizde kayıtlı su kesintisi olmamasına rağmen bizim sularımız her gün kesiliyor. Suyun ne zaman geleceğini öğrenmek için Muğla Büyükşehir Belediyesi Muski su arıza hattı olan 444 48 01 ve ALO 185’i aradığımızda ise telefonlara kimse cevap vermiyor. Bu sorunun kısa zamanda düzeltilmesini ve yetkililerin bu konuda daha duyarlı davranmasını istiyoruz” dediler.

Haber merkezimize vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine Muski Milas Su İşleri Müdürlüğü ile yapılan görüşmede santralde çok yoğun bir telefon trafiği yaşandığı ve günde 300 ila 500 telefon görüşmesi yapıldığı belirtilerek, Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Milas 2. Bölge Şube Müdürü Güray Emiroğlu’na bağlantı yapıldı. Milas 2. Şube Müdürü Güray Emiroğlu; “ Büyükşehire bağlı çağrı numaralarımız 444 48 01. Şuan vatandaşlarımız ancak bu telefon numarası üzerinden şikayetlerini, taleplerini iletebilirler. Muğla genelinde aşırı sıcaklıklardan dolayı su kesintileri fazla yaşandığından dolayı geçen hafta içinde santralimiz kilitlenme noktasına geldi. Vatandaşlarımız da 444 48 01’e ulaşamadıklarını iletiyorlar. Aşırı yoğunluktan santralimiz kitlenmiş olabilir. Bizim santralimiz olan 512 11 98 nolu telefonu arayan her vatandaşımıza yaptığımız çalışmalar ve kesintiler hakkında bilgi veriyoruz. 214 48 40

Milas ilçemizde sıcaklıkların yoğun olduğu 4-5 gün boyunca maalesef gün içinde aşırı kullanıma bağlı olarak su yetersizliği yaşadık. Ekiplerimizin ana hat çalışması da oldu. Şuan sadece Boğazkent ve 2. Hıdırlık’taki evlerde su sıkıntısı var. Yaptığımız çalışmayla da bu sorunu da çözüyoruz. Biz Milas Belediye Başkanı ile de irtibat halindeyiz. Park, bahçe sulanması ile ilgili onlardan da tasarruf edilmesini istedik. Milas Belediyesi bu konuda bizlere destek verecek. Vatandaşlarımızdan da yaz dönemi su kullanımına dikkat etmelerini istiyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2017-07-05 neyse sözün kısası bu bay başkan, kader birliği yaptığı ve ön seçim korkağı aynı kendisi gibi olan ön seçim kaçağı osman bb başkanı ( milasın 2. kocası bundan sonra benim diyen lavuk, ve ona karşı çıkmayan bizimki) niyetlerini belli etmişcesine kol kola devam ediyorlar. neyse seçim yaklaştı şurda 2019 martına ne kaldı ki?
vatandaş     2017-07-05 neyse sözün kısası bu bay başkan, kader birliği yaptığı ve ön seçim korkağı aynı kendisi gibi olan ön seçim kaçağı osman bb başkanı ( milasın 2. kocası bundan sonra benim diyen lavuk, ve ona karşı çıkmayan bizimki) niyetlerini belli etmişcesine kol kola devam ediyorlar. neyse seçim yaklaştı şurda 2019 martına ne kaldı ki?
vatandaş     2017-07-05 bu koca yalan sadece inşaat firmalarının uydurduğu düzmece yalan. evet beld. başkanı ve eski yeni vekiller burada oturuyor, fakat mahalleye bir bok faydaları yok. beld. başkanı her kuşluk( sabah değil ha) özel şoförü tarafından alınır. Diğer vekilleri görmedim. su kesikse bende aynı mahallede yaşıyorum yalanının arkasına sığınır. evet başkan bizde orada yaşıyoruz ama bizim maaşını halkın ödediği şoförümüz yok. bi de beyzadenin ben hamamda yıkanıyorum diye akıl vermişliği var bize.
vatandaş     2017-07-05 sokağı kazıyorsunuz tamam, günde bir halı boyu kazıyorsunuz işinizi yürütüyorsunuz o da tamam eyvallah... ya peki telefon hatlarına ne oluyor? beceriksiz telefon firmaları zaten bahaneye bakıyor, üstüne bir de üç kağıtçı muski eklenince kim vurduya gidiyoruz. Allah aşkına birde Cumhuriyet Mah. zengin mahallesi derler. neymiş beld. başkanı, vekiller, büyük firma sahipleri falan filan burada otururmuş, hizmetin alası burada imiş falan filan.
vatandaş     2017-07-05 Susuz kalmak neyse de, sular geldikten sonra çeşmelerden çamur akıyor. Çamur borulara, çeşmelere, güneş enerjisi depolarına, tuvalet rezervuarlarına zarar veriyor. Birde çamur geçene kadar boşa akıtılan ülkenin en pahalı sularından birisi. Sanırım özensiz tamir çalışması değil de boşa akıtılan bu suları hesap eden Muski, bilinçli olarak özensiz çalışıyor diye düşünüyorum.