Advert
Advert
Advert

VALİ CİVELEK, GÖREVİNE BAŞLADI…

VALİ CİVELEK, GÖREVİNE BAŞLADI…
Bu içerik 2077 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Valiler Kararnamesi ile Kırklareli Valiliği görevinden Muğla Valiliği görevine atanan Esengül Civelek, görevine başladı…

Resmi Gazete’de yayımlanan 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Valiler Kararnamesiyle, Muğla Valiliği görevine atanan Vali Esengül Civelek, 30 Haziran 2017 Cuma günü yeni görev yeri olan Muğla’ya gelerek görevine başladı.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve Valilik Personeli tarafından Valilik Binası önünde karşılanan Vali Civelek, karşılama mangasını selamlayarak, Valilik Makamına geçti.

Vali Civelek Valilik makamında göreve başlama yazısını imzaladıktan sonra “Hayırlı olsun” a gelen misafirlerini Makamında ağırladı.

Vali Civelek, Muğla’da göreve başlamasının ilk dakikalarında basın mensupları ile görüşerek, Muğla Valiliği görevindeki ilk duygu ve düşüncelerini şu sözlerle aktardı;

“Değerli basın mensupları; Muğla Valiliğine atandığım için büyük gurur, onur ve memnuniyet duyuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sayın Başbakanımıza, Sayın İçişleri Bakanımıza ve Bakanlar Kurulu üyesi tüm Sayın Bakanlarımıza saygılarımı arz ederim.

Sayın Valimden devraldığım bayrağı daha ileriye taşımak her yönden her açıdan değişmeye ve ilerlemeye açık marka kent Muğla’nın daha da gelişmesini sağlamak Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümünde, 2023 yılında ülkemizin belirlediği hedeflere ulaşma sürecinde Muğla’dan yerel katkı sağlamak amacıyla ilgili tüm kamu kuruluşları, yerel yönetimler, üniversitemiz, meslek örgütleri, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ile birlikte iş birliği, gönül birliği, el birliği içerisinde, başarılı çalışmalar gerçekleştireceğimize inanıyorum. Muğla’ya hizmette makam kapılarımızda, gönül kapılarımızda sonuna kadar vatandaşlarımıza açıktır. İlgileriniz için teşekkür ediyorum.”

Vali Civelek’i karşılamada, Vali Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Sahil Güvenlik Güney Ege Gurup Komutanı Albay Oğuz Bavbek, Kaymakamlar, ilçe Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, Valilik Personeli ve vatandaşlar bulundu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2017-07-01 YENİ MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK'TEN, BEKLENTİLERİM! İlimize hoş geldiniz. Bir Muğlalı ve vatandaş olarak sizden beklentilerim şöyle : 1- Partilerüstü davranmalı, herkese eşit uzaklık ve yakınlıkta olmalısınız. 2- Devletin valisi olarak görev yapmalısınız. 3- Muğla'nın doğal-tarihi ve kültürel değerlerini koruyan ve gözeten bir tutum sergilemelisiniz. 4- Herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışı içinde olmanız, arzumuzdur. 5- Bir mülki yöneticinin iz bırakması çok önemlidir. İz bırakan valilerimizden olmanızı diliyorum. Görevinizde başarılar dilerim. Saygılarımla. Nevzat Çağlar Tüfekçi