Advert
Advert
Advert

SUSUYORLAR… AMA SÖYLEYEMİYORLAR! ...

SUSUYORLAR… AMA SÖYLEYEMİYORLAR! ...
Bu içerik 2526 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Hava sıcaklılarının yüksek olması insan hayatını olduğu kadar hayvanları da etkiliyor…

Meteoroloji verilerine göre önümüzdeki günlerde daha da aratacak olan sıcaklıklardan kuşkusuz en fazla etkilenecek olan doğadaki canlılar. Özellikle sokak hayvanları bu konuda en fazla ilgiye ihtiyaç duyan canlılar olarak bilinirken, sokak hayvanları denilince ilk akla gelen kedi-köpek gibi canlıların yanı sıra bu kategori de yer alan kuşlar da hava sıcaklığından en fazla etkilenen canlı türüdür.

Kimi belediyeler aşırı sıcak havalarda veya kışın dondurucu soğuklarda bu tür canlıların yaşamlarını sürdürmeleri için birçok önlem alırken asıl görev insanlara düşüyor. Hava sıcaklığının arttığı şu günlerde tüm canlılar su ihtiyacını karşılamakta zorlanırken, sokaklarda belli yerlere bırakılabilecek içi su dolu kaplarla en azından hayvanların su ihtiyaçları karşılanabilir.

Milas Çarşı Grubu tarafından geçtiğimiz yıl ilçemizde, artan hava sıcaklıklarından dolayı sokak hayvanlarının susuz kalmaması için kentin belirli noktalarına otomatik suluklar yerleştirilmişti. Milas Belediyesi tarafından bu uygulama daha da yaygınlaştırılarak sokak hayvanlarının yaşamları kolaylaştırılabilir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
gezilecekyerler.com/     2017-07-05 Bu sıcaklıklarda sokak hayvanları düşünülmeli...