Advert
Advert
Advert

MUĞLA MEB’DE YANDAŞ ATAMALAR YAPILIYOR…

MUĞLA MEB’DE YANDAŞ ATAMALAR YAPILIYOR…
Bu içerik 2876 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Muğla’da yapılan Okul Müdürü ve Müdür Yardımcısı mülakatlarında, hükümete yakınlığı ile bilinen sendikanın ilçe başkanının akrabalarının Müdür ve Müdür yardımcısı olarak atandığı iddialarını gündeme getirdi…

Soru önergesinin giriş bölümünde, ‘Liyakat ve Ehliyet’ vurgusu yapan Erdoğan, “Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ’cü terör örgütünün başını çektiği hain bir işgal girişimiyle karşı karşıya kalmıştır. Bu işgal girişimine zemin hazırlayan etkenlerin en başında liyakat ve ehliyet esasına dayanmayan atamalar ile devletin çeşitli kademelerine atanmış FETÖ üyelerinin geldiği malumunuzdur. Devletimizin bu süreçte almış olduğu hasarı en kısa sürede ortadan kaldırabilmenin yolu da liyakat ve ehliyet esaslı, hakkı ve hukuku gözeten atamalarla görevlere getirilecek kadrolardan geçmektedir. Tüm bu gerçeklere ve yaşanan elim hadiselere rağmen seçim bölgem Muğla’da halâ vicdanları rahatsız eden atamaların gerçekleştiği iddiaları ayyuka çıkmıştır. Bu iddialar vicdanları rahatsız etmektedir” dedi ve Bakan Yılmaz’a şu soruları yöneltti:

1.Muğla’da sarı sendikanın ilçe başkanlığını yapan bir kişinin eşi bir okula müdür olarak atanmış mıdır?

2.Söz konusu kişinin eşinin kuzeni bir ortaokula müdür yardımcısı olarak atanmış mıdır?

3.Söz konusu kişinin eşinin kuzeninin eşi bir ilkokula müdür yardımcısı olarak atanmış mıdır?

4.Söz konusu kişinin eşinin kuzeninin babası bir okula müdür olarak atanmış mıdır?

5.Yukarıdakine benzer uygulamalara önümüzdeki dönemde yapılacak olan Müdür Yardımcılığı Sözlü Mülakatında da devam edilecek midir? Yoksa liyakata, ehliyete önem verilecek midir?

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500