Advert
Advert
Advert

KÜLTÜR HİZMET TIRI, 13 İLÇEDE VATANDAŞLARLA BULUŞTU…

KÜLTÜR HİZMET TIRI, 13 İLÇEDE VATANDAŞLARLA BULUŞTU…
Bu içerik 941 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Tiyatro ve Türk Halk Oyunları öğrencileri tarafından hazırlanan Ramazan etkinlikleri ile Karagöz-Hacivat, Ramazan Şarkıları, Aşık-Maşuk, Zeybek Oyunları, davul ritim Show Muğla’nın 13 ilçesinde Büyükşehir Kültür Hizmet Tırı ile vatandaşlarla buluştu…

Geleneksel sanat faaliyetlerini modern sanat etkinlikleriyle harmanlayarak oluşturulan sahne çalışmaları, Ramazan ayı boyunca 13 ilçede vatandaşların beğenisini kazandı. Muğla genelinde 26 mahallede sahnelenen oyunları 12 bin 762 seyirci izledi. Vatandaşların, sanata ve sanatçıya bakış açılarını geliştirmek ve sanata özendirmek amacıyla düzenlenen turnede, ayrıca yapılacak etkinliklere yön verecek anket çalışmaları da yapıldı.

Ramazan’da 13 ilçemiz ‘Büyükşehir Sahnesi’nde buluştu”

Muğla’nın Bodrum Turgutreis’ten Seydikemer Eşen’e kadar geniş bir coğrafyaya sahip olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, bu eşsiz coğrafyada Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinin bütün vatandaşlara ulaşması için çalıştıklarını belirterek, “Ramazan ayı boyunca Büyükşehir Belediyemizin Kültür Hizmet Tırı 13 ilçemizde vatandaşlarımızla buluştu. Büyükşehir Belediyesi konservatuar öğrencilerinin Ramazan ayı için hazırladığı programlarla vatandaşlarımız bir araya geldi ve keyifli vakit geçirdiler. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak geniş coğrafyamızda birçok hizmetle vatandaşlarımıza ulaşıyoruz. Kültürel etkinliklerin de bütün ilçelerimize, mahallelerimize ulaşması, bina ve sahnelerle sınırlı kalmaması için ‘Kültür Hizmet Tırı’mızla vatandaşlarımıza, mahallelerimize misafir oluyoruz. Farklı etkinlikler ve hizmetlerle Büyükşehir Kültür Hizmet Tırı yollarda olmaya devam edecek” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500