Advert
Advert
Advert

SON GÜN 30 HAZİRAN…

SON GÜN 30 HAZİRAN…
Bu içerik 954 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2017 yılına ait oda ve munzam aidatlarının birinci taksitinin son ödeme tarihi 30 Haziran 2017 Cuma günü, mesai bitimine kadar yapılabilecek…

Milas Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, üyelerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için birinci taksitin ödenmesi için son gün olan 30 Haziran’ı unutmamalarını söyledi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Özer’in konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

“5174 Sayılı Kanunun Yıllık Üye Aidatıyla ilgili 24. maddesi ile gelir veya kurumlar vergisi mükellefi üyelerimizin ayrıca ödemekle yükümlü oldukları Munzam Aidatı düzenleyen 25. maddesi ve aynı kanunun 77. maddesine göre, zamanında ödenmeyen yıllık aidat ve munzam aidat ile kesinleşmiş gecikme zamlarının tahsili hakkındaki Yönetim Kurulu kararlarını ilam hükmünde kabul etmekte olup, icra dairelerince yerine getirilir hükmü yürürlüktedir.

Yıllık Aidat ve Munzam Aidat her yılın Haziran ve Ekim aylarında iki eşit taksitte ödenir. Bu süreler içinde ödenmeyen yıllık ve munzam aidatlar için 6183 Sayılı Kanun uyarınca yürürlükte bulunan oranlarda gecikme zammı tahakkuk ettirilerek yılık aidat ve munzam aidat (ticari bilanço karı üzerinden %0,5 oranında)ile birlikte tahsil edilir.

Zamlı veya hükmen ödeme durumunda kalınmaması için açıklanan yasalara göre hareket edilmesini önemle rica ederim.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500