Advert
Advert
Advert

BENCİK MAHALLESİ’NİN OKÇULUKTAKİ BAŞARISI…

BENCİK MAHALLESİ’NİN OKÇULUKTAKİ BAŞARISI…
Bu içerik 1803 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlimiz Muğla’da alternatif spor branşları arasında yerini alan okçuluk, Bencik Mahallesi’nde yeniden hayat buldu.

Dr. Ejder Sözen’in, Muğla Bencik Mahallesi’nde doktor olarak göreve başlaması ile Bencik gençleri okçuluk sporu ile tanıştı. 2011 yılında Bencik Mahallesi’nde göreve başlayan Dr. Ejder Sözen, okçuluk sporuna olan ilgisini ve sevgisini Bencikli gençler ile yeniden hayata geçirdi.

Muğla’da başladığı okçuluk sporu çalışmalarını Bencik’te devam ettiren Dr. Ejder Sözen, 12-16 yaş grubu sporcuları ile günümüze kadar okçuluk sporunun tanınması, sevilmesi ve gelişmesi adına çalışmalar yaptı.

21 sporcusu ile okçulukta bir çığır açan Dr. Ejder Sözen, Bencik’teki okçuluk sporu ile ilgili olarak gazetemize bir açıklama yaparak;

“2011-2017 spor sezonlarında Bencik’te yaptığımız okçuluk sporunda, Bencik gençleri okçuluğu çok sevdiler. Önceleri Muğla hudutları içersinde yapılan okçuluk yarışmalarına katıldık daha sonra ise okçulukta ki çalışmalarımız hızlandıkça sporcularımın da çalışma alanları değişmeye başladı.

18 Türkiye Rekoru ve 67 Madalya Kazandılar…

19 sporcumuz ile katıldığımız Türkiye okçuluk şampiyonalarında 18 Türkiye rekoru kırdık ve 67 madalya kazandık.

15 Yaşında Milli Takıma Seçildi…

2017 yılında 3 bayan sporcumuz Okçuluk Milli Takım seçmelerine girdi ve bu sporcularımızdan 15 yaşındaki Songül Lök, Milli Takım sporcusu olma başarısını gösterdi.

Mart ayı içinde Fransa’da yapılan Avrupa Okçuluk Şampiyonasında ilimizi ve ülkemizi temsil eden Songül Lök isimli sporcumuz, takım arkadaşları ile birlikte Makaralı Yay Genç Bayanlar Okçuluk müsabakalarında bronz madalya için yarıştı ve Avrupa dördüncüsü olma başarısını yakaladı.

2011 yılında Bencik’te başladığımız okçuluk sporu faaliyetlerimiz her geçen gün olumlu olarak ilerledi ve gelişti. 2017-2018 spor sezonunda Bencik’teki sporcularımızla yine hem ilimiz hem de ülkemiz adına çeşitli yarışmalara katılacağız ve okçuluk sporunun Muğla ve çevresinde daha da sevilmesi, tanınması ve bu spor dalında daha çok sporcunun olması için gerekli çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Muğla Bencik, Okçuluk Sporunu Sevdi…

Muğla ve Bencik Mahallesi'nde gençleri okçuluk sporu ile tanıştıran Dr. Ejder Sözen, Milas’ta da özel bir okulda okçuluk çalışmaları ile ilgili eğitimler verdiğini belirterek, Muğla’da başlayan, Bencik Mahallesi'nde devam eden okçuluk sporu çalışmalarının Muğla’nın diğer ilçelerinde de devam etmesini arzu ettiğini vurguladı.

Hedeflerinin okçulukta Muğla’nın adını duyurmak olduğunu söyleyen Dr. Ejder Sözen, okçuluk sporu çalışmalarında kendisine ve sporcularına destek olan herkese teşekkür etti. Bencikli sporcularını okçuluk sporuna olan ilgileri ve başarılarından dolayı kutladığını söyleyen Dr. Ejder Sözen, 2017-2018 spor sezonunda okçuluk sporunda çalışmalarının daha yoğun olarak süreceğini belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500