Advert
Advert
Advert

BİR BAYRAM BÖYLE GEÇTİ…

BİR BAYRAM BÖYLE GEÇTİ…
Bu içerik 1716 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

29 gün süren kutsal ay Ramazan’ın ardından tüm İslam Alemi, Bayramı coşku ile karşıladı. Bayramın birinci günü, Bayram Namazı için camiler dolup taşarken, özellikle kırsal kesimlerde halen eski bayram gelenekleri sürdürülmeye çalışılıyor. İlçe merkezinde yaşayan vatandaşlar ise bayramın ilk gününden itibaren deniz kıyılarına akın etti.

Resmi bayramlaşma yine sönük geçti…

Yılardır sürdürülen ve artık geleneksel hale dönüşen resmi bayramlaşma programına, geçmiş yıllarda olduğu gibi çok az sayıda ilçe protokolü katıldı. Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Garnizon Komutan V. Yrb. Emel Demiryakan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Cumhuriyet Başsavcı V. Mehmet Vidinel, İlçe Jandarma Komutan V. Bahadır İyilikçi, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Müftüsü Ali Saim Doğru, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, AKP İlçe Başkanı Levent Akyer, MHP İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban, bazı belediye meclis üyeleri, Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Tarık Çubukçuoğlu, az sayıda mahalle muhtarı ve bazı kamu kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı bayramlaşma programının en dikkat çekici bölümü, Gazipaşa-Firuzpaşa Mahalle Muhtarı Recep Panay’ın yine bir Milas şiiri okumasıydı.

Belediye Evlendirme Salonu’nda yarım saat süren bayramlaşma programı daha sonra M. Önol Karadeveci Rehabilitasyon Merkezi, İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İtfaiye ve 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi ziyareti ile sürdü.

Kırsalda bayram, şehirde tatil…

İlçe nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturan kırsal nüfus, geçmişten günümüze ulaşan bayram geleneğini büyük ölçüde sürdürürken, bayram namazı sonrası mahalleli camilerde ve meydandaki kahvehanelerde bayramlaşırken, şehir merkezindeki yurttaşların büyük bir bölümü ise bayramın ilk gününden itibaren deniz kıyılarına akın ettiler. Üç günlük bayram süresince Milas şehir merkezi oldukça sessizdi.

Bayram, kazasız atlatıldı…

Her yıl yüzlerce insanımızı trafik canavarına özellikle de bayramlarda kurban verirken, geride bıraktığımız Ramazan Bayramı boyunca ilçe sınırları içerisinde kayda değer bir trafik kazası meydana gelmedi. Özellikle polis ve jandarma ekipleri tarafından sıkı bir kontrolün yapıldığı karayollarında küçük çaplı maddi hasarlı kazalar meydana gelirken, kazalarda can kaybı yaşanmadı.

Siyasi partilerde bayramlaşma telaşı…

Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin ilçemizdeki parti hizmet binalarında, bayramın ilk günü bayramlaşma törenlerini gerçekleşti. İlk olarak Cumhuriyet Halk Partisi, Arasta Park’ta bulunan parti binasındaki bayramlaşma programında, örgüt binası dolup taşarken, ilçe Başkanı Suat Özcan, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne katıldıklarını ve orada yaşananları paylaştı.

Özcan; “Genel Başkanımızla birlikte gün boyu bizler de adalet için yürüdük. O gün gördük ki, genel başkanımız ve beraberindekilerin yüzlerinde bir yorgunluk ifadesi, ne de bir bıkkınlık vardı. Fiziksel anlamda hiçbir olumsuzluk görmedik. Çünkü o yürüyüşe katılanlar biliyorlardı ki bir ülkede adalet tesis edilemiyorsa orada hiçbir konuda doğru bir gelişme yaşanamaz. Ne yazık ki 15 yıldır bu ülkeyi tek başına yöneten iktidar, her konuda çağ atladığımızı iddia etse de, toplumda adalet duygusunu oluşturamadı. Bu ülkede yaşayan herkesin adalete olan güveni sarsılmış durumda. Oysa hepimizin bağımsız yargıya, hakim ve savcıların tama anlamıyla bağımsız bir şekilde vereceği kararlara ihtiyacımız var. Çünkü adalet hepime lazım” diyerek, Milas örgütünden yürüyüşe katılan tüm üyelerine ve Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a teşekkür etti.

14.00 ila 16.00 saatlerinde arasında devam eden bayramlaşma, günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

AKP’de gündem, 2019 yerel seçimler…

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin de katıldığı bayramlaşma programında konuşan ilçe Başkanı Levent Akyer, ilçe teşkilatı olarak bir teke hedefe kilitlendiklerini belirterek; “Bizim tek hedefimiz partimizin genel ve yerel seçimlerde almış olduğu oyları arttırmak, özellikle de 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Milaslıları, AK Parti’nin belediyecilik anlayışı ile buluşturmak. Bizim için en doğru aday kimse, seçimi kiminle kazanacaksak adayımızın arkasında sonuna kadar duracak ve çalışacağız” dedi.

MHP ilçe teşkilatı güç topluyor…

Kısa bir süre önce gerçekleşen genel kurul ile başkanlığa seçilen Sinan Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, kongrenin ardından kolları sıvayarak sıkı bir çalışma programına geçti. Ramazan ayında verilen iftar yemeğiyle atılan ilk adımın ardından üye listelerinin güncellenmesi, yönetim kurulu çalışma programına son şeklinin verilmesi gibi yoğun bir temponun içerisine giren MHP Milas İlçe Teşkilatı, Ramazan Bayramı’nın ilk günü, parti binasında bayramlaşma törenini de, Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan ve İl Başkanı Mehmet Korkmaz’ın katılımıyla gerçekleştirdi.

Milletvekili Erdoğan ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulunurken, İl Başkanı Korkmaz ve İlçe Başkanı Sinan Yılmaz da yerel gündemi değerlendirdi. Partide, referandum öncesi yaşanan olumsuz gelişmelerin geride kaldığını, birlik ve beraberliğin yeniden tesis edilmesi için her türlü çabayı göstereceklerini belirten İlçe Başkanı Yılmaz; “Yılmak yok, bıkmak-usanmak-yorulmak yok. Tüm yönetim kurulu arkadaşlarımla Milliyetçi Hareket Partisi Milas teşkilatını eski günlerinden daha iyi bir noktaya taşımak için sözbirliği yaptık” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500