Advert
Advert
Advert

MAKİLİK ALANDA YANGIN…

MAKİLİK ALANDA YANGIN…
Bu içerik 4153 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde Boğaziçi Mahallesi’nde tatil sitelerine yakın bölgede yangın çıktı… Yangının sitelere sıçramaması için ekipler yoğun çaba sarf ederken, alevlere 1 helikopter de havadan müdahale etti…

Boğaziçi Mahallesi, Maya Mevkii’nde tatil sitelerine yakın bir makilik alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangını fark eden site sakinleri durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirmesiyle olay mahalline Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı 3 itfaiye aracı, Milas Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı 5 arazöz, 1 müdahale aracı, 1 tanker, 3 teknik eleman, 2 orman muhafaza memuru ve 30 yangın söndürme işçisi sevk edildi.

Olay yerine hızla ulaşan ekipler havanın rüzgarlı olması nedeniyle hızla büyüyen yangının sitelere ulaşmaması için yoğun çaba sarf ederken, alevlere 1 helikopter de havadan müdahale etti.

Havadan ve karadan ekiplerin müdahale ettiği yangın, yaklaşık 1,5 saat içerisinde kontrol altına alınarak bölgede soğutma çalışmalarına başlanıldı.

Yaklaşık 2 hektarlık makilik bir alanın zarar gördüğü yangının çıkış nedeni bölgede temizlik amaçlı yakılan ateşten kaynaklandığı tahmin edilirken, güvenlik güçleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500