Advert
Advert
Advert

MİLAS’TA BAYRAM HEYECANI…

MİLAS’TA BAYRAM HEYECANI…
Bu içerik 5230 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Büyük bir coşkuyla karşılayacağımız Ramazan Bayramı’na 1 gün kaldı… Bayram öncesi birçok evde bayram temizliği telaşı yaşarken; alışveriş yapmak için çarşıya çıkan vatandaşlar da esnafın yüzünü güldürdü…

Tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de vatandaşlarda bayram telaşı ve alışveriş heyecanı başladı. Ramazan Bayramı’na 1 gün kala birçok evde bayram temizliği telaşı yaşarken; bayram alışverişi yapmak için çarşıya çıkan vatandaşlar da esnafın güzünü güldürdü. Esnaf, Ramazan Ayı süresince satışlarda durgunluk yaşadı ancak bayram alışverişi durgun geçen günlerin ardından esnafın yüzünü güldürdü. Esnaf, özellikle giyim sektöründeki durgunluğun önümüzdeki günlerde yerini hareketli günlere bırakmasını ümit ederken, vatandaşlar da pazarlarda gıdadan giyime kadar birçok ihtiyacını karşılayabilme imkanı buldu.

Şeker, çikolata, lokum, kahve ve kolonya tezgahtaki yerlerini alırken, en çok bayram şekerleri ilgi gördü. Uygun fiyatlardan yararlanmak isteyen Milaslı vatandaşlar, sıcak havaya aldırış etmeden çarşıya akın ederek alışverişlerini yaptı. Mağaza sahipleri ise bayrama sayılı günler kala işlerinin arttığını ve Arife gününe kadar bu yoğunluğun devam etmesini beklediklerini ifade ettiler.

Resmi Bayramlaşma programı belli oldu…

25 Haziran Pazar günü saat 06.37’de kılınacak Bayram Namazı ile başlayacak ve 27 Haziran 2017 Salı günü sona erecek olan Ramazan Bayramı’nın ilçemiz protokolü tarafından gerçekleşecek resmi bayramlaşma programı da belli oldu.

İlçemiz protokolü 25 Haziran 2017 Pazar günü saat 10.00 - 10.30 saatleri arasında Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda bir araya gelerek bayramlaşacak.

Aynı gün içerisinde protokol üyeleri, 10.35 - 11.00 saatleri arasında İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binasında Polis Merkezi Personeli ile bayramlaşma gerçekleştirirken, 11.00 - 11.15 saatleri arasında M. Önal Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde öğrenci ve çalışanlarla bayramlaşacak.

11.15 - 11.30 saatleri arasında İlçe Jandarma Komutanlığı personeli ile bayramlaşmanın ardından, 11.30 - 11.45 saatleri arası Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Milas Grup Amirliği personeli ile bayramlaşılacak.

Bayramlaşma töreni 11.45 - 12.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek hastane personeli ve yatan hastalarla bayramlaşma ile sona erecek.

Büyükşehir bayrama hazır…

Muğla Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı daha huzurlu ve rahat geçirebilmeleri için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleri, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı daha huzurlu ve rahat geçirebilmeleri için gerekli önlemleri alarak hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşların daha güvenli seyahat edebilmeleri için ekipler, yatay/düşey işaretlemeler ile sinyalizasyonların bakımlarını da gerçekleştirdi.

Mezarlık alanları ziyaretlere hazır…

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri mezarlık alanlarında yürüttükleri temizlik çalışmalarını tamamlayarak bayram ziyaretleri için hazır hale getirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri 12 ay boyunca mezarlık alanlarında temizlik, bakım, onarım ve ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Ramazan Bayramı’nın yaklaşması nedeniyle çalışmalarını sıklaştıran ekipler il genelindeki 1375 mezarlık alanında çalışmalarını tamamladı. Alanlarda temizlik ve bakım onarım çalışmaları yapan ekipler mezarlık alanlarını bayram ziyaretleri için hazır hale getirdiler.

Ayrıca kara ve hava yoluyla il içi ve il dışı cenaze nakil hizmeti veren Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bu konudaki çalışmaları bayram boyunca mesai saati gözetmeksizin devam edecek.

Zabıta ekipleri denetimleri sıklaştırdı…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Muğla İli genelinde yetki ve sorumluluk alanında bulunan pastanelerde ve şekerleme satışı yapan yerlerde denetimlerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri ayrıca bayram nedeniyle yolcu yoğunluğunun arttığı otogarlarda da denetimlerine arttırarak devam ediyor.

MUSKİ ve İtfaiye 7/24 hizmette…

MUSKİ Genel Müdürlüğü ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, bayram boyunca su ve kanalizasyon hizmetlerinde meydana gelebilecek aksaklıklarda ve olası bir yangına karşı 7/24 görevlerinin başında olacaklar.

Mesajlar…

Ramazan Bayramı dolayısıyla gazetemize ulaşan mesajlar ise şöyle;

Milas Kaymakamı Eren Arslan…

Manevi yaşantımızda önemli bir yer edinen bayramlarımız, sevgi, saygı ve hoşgörünün pekiştiği, mutlulukların paylaşıldığı, dargınların barıştığı kısacası milli ve manevi duyguların en üst seviyede yaşandığı günlerdir.

Mübarek ramazan ayı boyunca hem bedenimizi hem de ruhumuzu yerine getirdiğimiz dini vecibeler ile zirveye taşımanın gayreti içerisinde olduk. Bunun yanında sosyal sorumluluk ve dayanışma bilinciyle, yardıma ve desteğe muhtaç insanlara şefkat elimizi ulaştırmaya çalıştık.

Bayramlarda yaşanan en güzel paylaşımlardan birisi de büyüklerimizi, hasta, yaşlı ve muhtaç vatandaşlarımızı, aziz şehitlerimizin ailelerini ve kahraman gazilerimizi ziyaret etmek, onların gönüllerini alarak daima yanlarında olduğumuzu hissettirmektir.

Bu duygularla, başta kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin aileleri olmak üzere, İlçemizde görev yapan adli ve askeri erkânla, tüm daire amir ve memurlarımızın, siyasi partilerimizin, sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarımızın, mahalle muhtarlarımızın, bayram tatillerini yöremizde geçirmekte olan yerli ve yabancı ülkelerden gelen misafirlerimizin ve tüm Milas’lı hemşerilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat…

“Bayramlar, insanların kardeşçe kucaklaştıkları, insanların birbirlerine olan sevgi ve saygılarının perçinlendiği günlerdir. Ülkemizde ve bölgemizde yaşanan gelişmeler, her zamankinden daha çok kardeşliğe, birliğe ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuzu gösteriyor. Ramazan Bayramının barışa ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum.

Bayramlar, dini ve milli duyguların perçinleştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı, milletleri var eden milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği önemli günlerdir. Bu anlamlı bayramın Milas halkı ve ülkemiz için dostluk, barış, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle, tüm hemşerilerimin ve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500