Advert
Advert
Advert

YAPILANDIRMADA SON GÜN 30 HAZİRAN…

YAPILANDIRMADA SON GÜN 30 HAZİRAN…
Bu içerik 1703 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğüne 31 Mart 2017 tarihinden önce su ve atıksu borcu olan vatandaşlara borçlarını yapılandırma fırsatı sunuldu… Vatandaşlar yapılandırma kapsamında borçlarını 6, 9, 12 ve 18 taksitte ödeme imkânına sahip oluyor…

27 Mayıs 2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7020 sayılı kanun gereği “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması” hakkındaki Kanuna istinaden su ve atıksu borçlarını yapılandırma fırsatı sunuldu.

Vatandaşlar vadesi 31 Mart 2017 tarihinden önceki dönemlere ait su ve atıksu borçlarını MUSKİ abone şefliklerine başvurmaları halinde borçlarını yapılandırabilecekler. 3 yılda 18 eşit taksitte ödeme imkanının sunulduğu yapılandırma kapsamında borçların peşin ödenmesi durumunda ise Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksinde (Yİ-ÜFE) %50 indirim sağlanacak.

İlk Taksit 31 Temmuz 2017…

Son başvuru tarihinin 30 Haziran 2017 olduğu yapılandırma fırsatından yararlanan vatandaşlar ilk taksitlerinin ödemesini 31 Temmuz 2017 tarihine kadar yapabilecekler. Borçlarını yapılandıran vatandaşlar ödemelerini iki ayda bir yapabilecek. Ayrıca kanun kapsamında su ve atıksu borçlarını yapılandıran vatandaşların ilk iki taksiti eksiksiz ödememesi durumunda yapılandırma koşulları iptal olacaktır. Ödemeler nakit, kredi kartı ya da www.muski.gov.tr adresindeki online işlemler aracılığı ile yapabilirsiniz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500