Advert
Advert
Advert

‘ÖLÜM’ KAVŞAĞINDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI!

‘ÖLÜM’ KAVŞAĞINDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI!
Bu içerik 19683 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yıllardır yaşanan kazalarla gündemden hiç düşmeyen halk arasında ‘ölüm’ kavşağı olarak nitelendirilen Milas - Bodrum Karayolu üzerindeki Baharlı - Koru Sanayi kavşağında altgeçit çalışmaları nihayet başladı…

Yıllarca meydana gelen ölümlü trafik kazalarıyla gündemden hiç düşmeyen; Baharlı, Ağaçlıhöyük, Gökçeler Mahalleleri başta olmak üzere birçok yerleşim alanına ulaşımı sağlayan, Milas-Bodrum Karayolu üzerindeki, Koru Sanayisi’nin bulunduğu noktada, altgeçit çalışmaları başladı.

Bölgede yürütülen kamulaştırma çalışmalarında bir sorun yaşanmaması halinde yüklenici firma Demyol A.Ş. tarafından çalışmaların, ihale şartnamesine göre 400 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Aynı zamanda Güllük Kavşağı ve kavşaktan Güllük Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan karayolunun da yapımını üstlenen firma, bu çalışmaların içerisinde Baharlı Kavşağı’ndaki altgeçit çalışmasının tamamlanacağı belirtildi.

Yürütülen çalışmalarla ilgili Demyol A.Ş. adlı firmanın Şantiye Şefliğinden edinilen bilgilere göre, yapılacak altgeçit çift yönlü ve çift şeritli olacak. Bağlantı yolları, çevre düzenlemesi ve ışıklandırma çalışmalarıyla tamamlanacak olan altgeçidi, yayalar da kullanabilecekler.

Proje kapsamında aşırı yağış nedeniyle olası bir sel felaketinde alt geçidin zarar görmemesi, araçların ve yayaların altgeçitte mahsur kalmaması için su kanallarının yapılacağını belirten yetkililer, her türlü önlemin alınacağını vurguladı.

Şu anda servis yolu çalışmalarının yürütüldüğü alandaki altgeçit çalışmaları, önümüzdeki Ramazan Bayramı’nın hemen ardından başlatılacak.

Toplamda 12 metre genişliğinde yapılacak olan altgeçidin tamamlanmasıyla bugüne kadar meydana gelen trafik kazalarının, kazalarda meydana gelen can kaybı ve maddi kayıpların önüne geçilecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
isimsiz     0000-00-00 Şükür yapabildiler yaaaa zahmet olacak ama
Mirti     0000-00-00 Yapilir yapilir ak parti yapar
Osman apak     0000-00-00 Geç kalınmış . İnşallah tez zamanda biter.
isimsiz     2017-06-22 çalışmalar başlar çalışılır çalşılır tam işin ortasında müteahit batar yol bozulduğu gibi kalır bizlerde keşke hiç ellemeselerdi diye iç çeker dururuz. hayırlı bayramlar.