Advert
Advert
Advert

KENT KONSEYLERİ PLATFORMU SÜLEYMANPAŞA’DA…

KENT KONSEYLERİ PLATFORMU SÜLEYMANPAŞA’DA…
Bu içerik 883 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesindeki Ramada Otel’de gerçekleşen ve iki gün süren toplantıya Milas Belediye Başkan Yardımcısı ve Milas Kent Konseyi Genel Sekreteri Zeynep Mat, Milas Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka, Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen kent konseyi üyeleri katıldı.

25 - 26 Şubat tarihleri arasında Milas’ta yapılan Türkiye Kent Konseyleri Platformu 21. Genel Kurulunun ardından 22. buluşma Süleymanpaşa’da gerçekleşti. 21. Genel kurulda İstanbul Kartal Kent Konseyi’nden Milas Kent Konseyi’ne devir edilen dönem başkanlığı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük tarafından Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz’e teslim edildi.

Devir teslim töreni sırasında kısa bir konuşma yapan ve Kent Konseylerinin önemine değinen Günlük; Kent Konseyleri Platformu dönem başkanlığını büyük bir onur ve gururla taşıdığını belirterek yeni dönem başkanlığı için Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz’e başarı diledi.

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Hepimiz demokrasi için, daha iyi bir ülkede, daha iyi bir kentte, daha iyi bir dünyada yaşamak istediğimiz için bir araya geldik. Halkın seçtiklerini denetleyebileceği bir mekanizma olması amacıyla kent konseyleri kuruldu. Ben bu anlamda kent konseylerini halkın sesini, tepkisini duyuran bir denetleme mekanizması olarak görüyorum. Bu anlamda Kent Konseyini çevreci yaklaşımları ve bu konudaki politikaları nedeniyle kutluyorum. Hepiniz Atatürk’ün doğduğu topraklara, Cumhuriyet değerlerini taşıyan insanların yaşadığı şehrimize hoş geldiniz” dedi.

Başkan Eşkinat’tan sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve 11 ilçe belediyeleri olarak  sosyal demokrat belediye anlayışı ile hizmet ediyoruz. Sosyal demokrat belediye demek insan odaklıdır, Atatürkçüdür” dedi. Kent Konseylerine önem verdiğini de belirten Başkan Kadir Albayrak konuşmasını “Halk artık klasik bir yerel yönetim değil, halkı anlayan ve onunla birlikte hareket eden bir yerel yönetim istiyor” sözleri ile bitirdi.

Süleymanpaşa Kent Konseyi’nin faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım filminin izlendiği toplantıda Türkiye Kent Konseyleri Platformunun yeni dönem başkanı Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz oldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500