Advert
Advert
Advert

YÜKSEKOVA’DAN MUĞLA’YA ‘GÖNÜL KÖPRÜSÜ’…

YÜKSEKOVA’DAN MUĞLA’YA ‘GÖNÜL KÖPRÜSÜ’…
Bu içerik 1372 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında, 12 - 15 yaş arası başarılı 40 Yüksekovalı ortaokul öğrencisi, Muğla’ya gelerek ilimizi görme ve kültürel zenginliklerimizi yakından tanıma imkanı buldu…

Yüksekova’daki farklı okullardan, 12 - 15 yaş arasındaki başarılı ortaokul öğrencileri 13 Haziran Salı akşamı Milas-Bodrum Havalimanına indiler. 2 rehber öğretmenin eşlik ettiği 42 kişilik heyeti, MUTSO yetkilileri karşıladı. Heyet, 5 günlük gezi programının ilk gününde MUTSO’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Öğrencileri burada MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, Başkan Yardımcısı Mehmet Dişcigil, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça ile MUTSO çalışanları karşıladı. Odayı dolaştıktan sonra Muğla Valiliğine bir ziyaret gerçekleştirerek Muğla Valisi Amir Çiçek’le görüşen çocuklar, MUTSO organizasyonu ve Menteşe Belediyesi’nin desteğiyle Çocuk Bilim Parkı’nı ziyaret ederek deneyler yaptılar. Programın öğleden sonraki bölümünde, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Uluslararası Gençlik Merkezi ziyaret edildi. Burada merkezi gezen öğrenciler müzik atölyesi, karaoke, voleybol, origami, halat çekme ve çuval gibi pekçok farklı etkinlik ile keyifli zaman geçirdiler. Öğrenciler ilk günün sonunda Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 178’inci yılı anısına düzenlenen iftar yemeği programına katıldılar.

Yüksekovalı öğrenciler, 15 Haziran Perşembe günü Dalyan’ı gezdiler. Sonrasında teknelerle İztuzu Plajına getirilen çocuklar ilk kez denizle buluşmanın heyecanını yaşadı. Caretta carettalarıyla ünlü İztuzu Plajında gün boyu dilediklerince denize giren öğrenciler sonrasında Döğüşbelen’de BKM Film Platosunu ziyaret edip hem Yılmaz Erdoğan ve Ersin Korkut ile tanışıp sohbet ettiler hem de Ekşi Elmalar, Tatlım Tatlım ve Kolonya Cumhuriyeti filmlerinin çekildiği BKM film platosunu gezerek, sinema filmlerinin çekim süreci hakkında bilgi aldılar. Çocuklar, günü Akyaka’da yaptıkları Azmak turu ile sonlandırdılar.

Yüksekovalı öğrencilerin Muğla programlarının 4’üncü gününde Aksaz Deniz Üs Komutanlığı ziyareti vardı. Burada savaş gemilerini gezen öğrenciler, Marmaris Hisarönü’nde denize girerek gönüllerince eğlendiler. Öğrenciler 4’üncü günün akşamında da, MUTSO’nun düzenlemiş olduğu iftar yemeğine katılarak tüm MUTSO meclis üyeleri ve personeliyle tanıştılar.

Öğrenciler, programlarının son gününde Bodrum’a gittiler. Burada öğrenciler, Bodrum Ticaret Odası organizasyonu ile İçmeler Yelken Klübü’nde misafir edildi. BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç ve Genel Sekreter Prof. Dr. Fuat Önder’in de katıldığı karşılamada öğrencilere Bodrum mandalina suyundan üretilen dondurmalar ikram edildi.

Bodrum’da da denize giren öğrencilere B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi antrenörleri sürat botlarıyla deniz turu yaptırarak yelken sporu hakkında bilgi verdiler. Öğrenciler son olarak Bodrum çarşısını gezdiler.

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile bir hafta boyunca Muğla’da gezerek farklı deneyimler yaşama imkanı bulan 40 öğrenci, 18 Haziran Pazar günü Yüksekova’ya geri döndüler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500