Advert
Advert
Advert

TALİHSİZLİK OLARAK NİTELİYOR VE KINIYORUZ…

TALİHSİZLİK OLARAK NİTELİYOR VE KINIYORUZ…
Bu içerik 2029 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC)Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Akbulut, AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin, İl Danışma Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, Muğla Basınını hedef alan “densiz basın” şeklindeki söylemini talihsizlik olarak nitelendirip kınadı…

Akbulut açıklamasında, “AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin, partisinin il danışma toplantısında Muğla Basınına yönelik açıklamaları hiçbir şekilde kabul edilemez. Muğla Gazeteciler Cemiyeti olarak Mete’nin açıklamalarını talihsizlik olarak niteliyor ve kınıyoruz” dedi.

Muğla’da gazetecilerin zor şartlar altında görev yaptığına dikkat çeken Akbulut, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Özellikle yerel gazetelerimiz ve görev yapan basın mensuplarımız ekonomik güçlüklere rağmen ayakta durmaya çalışıyorlar. Meslektaşlarımızın görevi, ilimizde ve kentimizde yaşananları kamuoyuna doğru bir şekilde aktarmak. Sayın Mete, meslektaşlarımızın yaptığı haberlerde yanlışlık veya hata olduğunu tespit ederse, Basın Kanunu’nun her Türk vatandaşına tanıdığı hakları kullanarak haberleri tekzip edebilir, hatta yargı yoluna başvurabilirdi. Sayın Mete kendisini rahatsız eden haberlerle ilgili hukuki yollara başvurdu mu? Yanlış olduğunu iddia ettiği haberlerle ilgili bir tekzip yayınlattı mı? Eğer bunları yapmadıysa, yayınlanan haberler için basına sarf ettiği sözleri kabul etmemiz mümkün değil. Bu konuda genellemede bulunulması bizleri son derece rahatsız etmiştir. Oysa ki, iktidar partisinin il başkanı olarak yerel basının özgürce görev yapmasını sağlamak sizin öncelikli göreviniz olmalıdır Sayın Mete.”

Açıklamasının son bölümünde, Mete’nin yerel medyayı aşağılayıcı ifadelerle adeta hedef göstermesinin sağlıksız bir durum olduğunu da dile getiren Akbulut, “Demokratik bir toplumda iktidar, özgür basın anlayışına hizmet etmekle sorumludur. Muğla kamuoyunu, görevini yapmaya çalışan meslektaşlarımıza sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500