Advert
Advert
Advert

EK BİNA İÇİN BEKLEYİŞ SÜRÜYOR…

EK BİNA İÇİN BEKLEYİŞ SÜRÜYOR…
Bu içerik 3639 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizin önemli eğitim kurumlarından Dr. Mete Ersoy Ortaokulu yanındaki arsada, yine hayırsever Dr. Mete Ersoy tarafından yaptırılmak istenen ek bina, yüklenici firmaya bedelinin peşin ödenmesine rağmen yaklaşık 1,5 yıldır yapılmayı bekliyor…

Geçtiğimiz hafta sona eren 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nda yaşanan sıkıntılarla, sıkça gündeme gelen, özellikle de öğrenci velileri tarafından dillendirilen ek bina, yaklaşık 1,5 yıldır tamamlanmayı bekliyor.

İçerisinde 4 adet derslik, çok amaçlı bir toplantı salonu ve kantin yapılacak olan bina için tüm maliyeti karşılanan hayırsever Dr. Mete Ersoy tarafından, hesaplanan bedel peşin olarak ödenmesine rağmen ‘neden yapılmadığı’ ise en çok dillendirilen nokta…

Henüz temeli bile atılmamış, sadece çevresine koruma amaçlı çekilen profilden oluşan duvarla yapılmayı bekleyen ek bina, geride bıraktığımız yıl içinde başlandı/başlanıyor diye sıkça gündeme gelmişti.

Okul Aile Birliği üyeleri ve öğrenci velilerinin bir an önce tamamlanmasını istediği ek binanın, hali hazırda eğitim-öğretim gören öğrenci sayısında bir rahatlama sağlayacak olması en önemli nokta iken, binanın tamamlanması da okul idarecilerine ve derslik yetersizliğinden ilkokul binasında eğitim gördüğü iddia edilen bir grup öğrenciye de rahat bir nefes aldıracak.

Öte yandan ek binanın yapımı için hesaplanan maliyeti peşin ödeyen hayırsever Dr. Mete Ersoy’un da yine eğitim alanındaki bir hayali de gerçekleşmiş olacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500