Advert
Advert
Advert

MADENDE YENİ İŞE GİRENLERE, İSG EĞİTİMİ…

MADENDE YENİ İŞE GİRENLERE, İSG EĞİTİMİ…
Bu içerik 3789 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Haber: Nevzat Çağlar Tüfekçi…

Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. Maden Direktörlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere çeşitli mesleklerden 39 kişiye işe başlamadan önce iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verildi… Maden Direktörlüğü (eski TKİ) toplantı salonunda çok tehlikeli sınıfta çalışacak olan işçilere 16 saatlik eğitim iki günde tamamlandı…

Eğitimlerde işçilerin; iş sağlığı ve güvenliği temel ilkeleri, çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazaları meslek hastalıkları, kazalardan korunma ilkeleri, Kişisel Koruyucu Donanım kullanımı, meslek hastalıklarının nedenleri ve korunma ilkeleri, biyolojik ve psiko - sosyal risk etmenleri, elle kaldırma ve taşıma, işyeri temizliği ve düzeni, güvenlik ve sağlık işaretleri, parlama-patlama ve yangından korunma, elektrik tehlikeleri riskleri ve önlemleri, kapalı alanlarda çalışma, yüksekte çalışma gibi konularda eğitim almaları sağlandı.

Eğitim çalışmaları öncesinde işe yeni başlayan işçilere seslenen Maden Direktörü Yüksel Akın, çalışanların hayatlarının kendileri için önemli olduğunu belirterek şunları söyledi: “Çalışmalarınız sırasında mutlaka iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyunuz. Burada size verilen eğitimde söylenilenleri aklınızdan çıkarmayınız. İş disiplini çerçevesinde hareket etmelisiniz. Sabah evden işe nasıl geliyorsanız, akşam da eve giderken beden ve ruh sağlığınızı koruyarak dönmelisiniz. Sizlerin iş kazası geçirmesi bizleri üzer. İş sağlığı ve güvenliği önlemlerini almak bizden, uymak da sizin göreviniz!”

Daha sonra iş yerinde örgütlü sendika olan Maden İş Yatağan şube başkanı Osman İlhan, kişisel koruyucu donanım malzemelerinin önemi üzerinde durdu ve “bir baret gerektiğinde sizin hayatınızı kurtarır” diye konuştu. Maden-İş Şube Başkanı İlhan, bununla ilgili olarak geçmişte yaşanan bir olayı örnek olarak gösterdi.

Maden Direktörlüğü İSG sorumlusu Suat Gedik de, “Mutlaka kişisel koruyucu donanım(KKD) malzemelerinizi kullanmalısınız, bunu hiçbir mazereti olamaz” diye konuştu.

Maden Direktörlüğünde yeni işe giren loader-ekskavatör operatörü, ağır kamyon şoförü, iş makinesi yağcısı, manevracı-harmancı ve elektrikçi ünvanlı 39 işçiye eğitimleri, CEMRE OSGB elemanları; işyeri hekimi Dr. Serdar Özdoğan ile iş güvenliği uzmanları Nevzat Çağlar Tüfekçi ve Fatih Keçeli tarafından verildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500